תאריך היעד:האם נתניהו חזה את קריסתה של ישראל עוד לפני שימלאו לה 100 שנים ?

בחוג התנ"ך שאירח בביתו, אמר ראש הממשלה כי ישראל צריכה להיערך לאיומים קיומיים. לדבריו, "אין קיום יהודי בלי התנ"ך. זה המסד הראשון והעליון שלנו, ומנסים לנתץ לנו אותו"

תאריך היעד:האם נתניהו חזה את קריסתה של ישראל עוד לפני שימלאו לה 100 שנים ?

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ראש הממשלה בנימין נתניהו התריע בשבוע שעבר כי מדינת ישראל צריכה להיערך כבר עכשיו לאיומים המסכנים את קיומה, כדי שתוכל לציין בעוד שלושה עשורים את יום עצמאותה ה-100. במהלך חוג התנ"ך שאירח בביתו יחד עם רעייתו שרה נתניהו, הזכיר ראש הממשלה שממלכת החשמונאים שרדה רק כ-80 שנה, וכי הוא פועל להבטיח שמדינת ישראל תצלח את המועד הזה ותגיע אל שנת ה-100. אנשים שנכחו בפורום הסגור אמרו כי האמירה סיפקה פתח להלך הרוח של ראש הממשלה, וכי שאלת הישרדותה של ישראל מעסיקה אותו. ממלכת החשמונאים היתה מדינה יהודית עצמאית שהתקיימה בארץ ישראל במשך כ–77 שנה; היא נוסדה לאחר מרד החשמונאים וסופה היה עם כיבוש האזור על ידי האימפריה הרומית.
לדברי הנוכחים, האמירה משכה את תשומת הלב והיתה חריגה יחסית לדיון האקדמי שהתקיים בהמשך. "נתניהו אמר שהקיום שלנו לא מובן מאליו ושיעשה הכל להגן על המדינה", אמר אדם שנכח באירוע. "הוא הזכיר שמדינת החשמונאים החזיקה מעמד בסך הכל 80 שנה ושאנחנו צריכים לעבור אותה". משתתף אחר התרשם שנתניהו לא חזה את קריסתה של ישראל, אבל אמר כי עליה להישאר חזקה כיוון שהיא עוד מדינה צעירה.
זאת הפעם התשיעית בה אירחו בני הזוג נתניהו את חוג התנ"ך שנקרא על שמו של שמואל בן ארצי, אביה של שרה נתניהו. במשך הדיון פנה ראש הממשלה למשתתפים ואמר: "אין קיום יהודי בלי התנ"ך. לדעתי גם אין עתיד יהודי בלי התנ"ך. זה המסד הראשון והעליון ועליו אנחנו עומדים. עכשיו, זה לא שלא מנסים לנתץ לנו את המסד. עושים את זה כל מיני גורמים ומנסים אבל, בעזרת השם, אנחנו יכולים להגיד שאנחנו עומדים איתן". נתניהו הוסיף כי "אנחנו ערב חג סוכות. כשהקימו מחדש את הריבונות היהודית פה בארץ ישראל היו שהתייחסו לדבריו של הנביא עמוס על הקמת סוכת דוד הנופלת ויש עדיין שמנסים להפיל אותה מעת לעת, אבל היא אמת איתנה מתמיד".
שרה נתניהו אף הקריאה לנוכחים באירוע שיר שכתב אביה, שבו ביטא את געגועיו לסוכה המשפחתית בעיירת הולדתו בילגוריי בפולין.
חוג התנ"ך הוא מסורת שהתקיימה בימי ראשי הממשלה לשעבר דוד בן־גוריון ומנחם בגין, וחודשה לפני יותר מארבע שנים על ידי ראש הממשלה נתניהו ורעייתו בשיתוף מרכז מורשת בגין.
מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו מקדיש את מרבית זמנו לענייני ביטחון כדי להבטיח את ביטחונה וקיומה של ישראל. הרי בעיות הביטחון לא נגמרו".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה