למה לפתע הקולנוע בסעודיה הפך לדבר שגרתי ?


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ערב הסעודית מתכוננת לפתוח את בית הקולנוע הראשון מאז 35 שנים,זאת אחרי עשורים שבהם היה הדבר אסור.סרט הבכורה יהיה "הפנתר השחור".השאלה היא למה לפתע השלטונות בממלכה הרשו לפתוח בתי קולנוע?

בממלכה נאמר כי החלטת פתיחת בתי הקולנוע התקבלה על מנת לחולל שינויים רחבי היקף בקרב החברה,ויורש העצר מחומד בן סלמאן מתבקש לפקח על פעולת המעבר להפחית את ההסתמכות על הכנסות הנפט,דבר שעלול להשפיע על הצעירים שלא עתידים לחיות כמו שחיו אבותיהם,הרי שמשרות במגזר הציבורי לא יהיו מובטחות להם,לכן הם צריכים לחפש ברצינות על הזדמנויות עבודה במגזר הפרטי.
תלונות חוזרות ונשנות נשמעות בגין העלויות הגבהות של שכירת דירות,כמו כן,השלטונות בסעודיה התחילו תהליך להפרטת הטיפול הרפואי ותחום הלימוד.
פרשנים במערב מצפים שממשלת סעודיה תיאלץ בסופו של דבר להוריד את המענקים הכלכליים לאזרחיה,דבר שמפעיל לחצים כדי להשיג עוד יותר חירויות מדיניות.
עם זאת, נראה שמוחמד בן סלמאן מגיש דפוס שונה במינו.לאמתו של דבר,הוא מעביר מסר שגורס:"תעבדו ברצינות, אל תפנו ביקורת למשטר, במקביל תהנו מיותר בידור".וכמו השכנה דובאי,הוא מציע מדרגה גבוהה של חירות חברתית בתמורת חירות פוליטית.וברור שבתי הקולנוע חלק מזה.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה