אחרי הפרס לדוד גרוסמן, הסופרת במתקפה על בנט

הסופרת דורית רביניאן, שסיפרה 'גדר חיה' נפסל על ידי בנט מתכנית הלימודים, מסרבת להצטרף ללהקת המברכים מהשמאל בעקבות הענקתו את פרס ישראל לדוד גרוסמן: "לא התנאות בפרסים ולא לחיצות יד טקסיות ימרקו את הרפש שהטיל"


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
הסופרת דורית רביניאן, שסיפרה 'גדר חיה' נפסל מתכנית הלימודים על ידי שר החינוך נפתלי בנט לפני כשנתיים בטענה שהוא מעודד התבוללות, לא מתרשמת מהענקת פרס ישראל לספרות לסופר דוד גרוסמן, ומסרבת להצטרף ללהקת המעודדים מהשמאל שמברכים את בנט.

"ידי השר המסית לעולם יהיו מטונפות ברפש ובשקרים שהשליך על 'גדר חיה' כדי לתרץ את פסילתו מתכנית הלימודים", כתבה רביניאן. לדבריה, "לא התנאות בפרסים ולא לחיצות יד טקסיות ימרקו אותן".

רביניאן הוסיפה כי "צל האיום שמפילים הוא ומפלגתו על חופש הביטוי ועל שלטון החוק, הצל הזה גדול וקודר ומעיב גם על יום חג כמו היום, בו נחגגת היצירה העברית במיטבה".

מי שהגיב לרביניאן על דבריה, הוא לא אחר מיועז הנדל, שתיאר את החלטתו של בנט לפסול את ספרה כ'פופוליסטית': "דורית", פנה הנדל לסופרת, "זו היתה נפילה פופוליסטית של בנט שבעיקר קידמה את הספר שלך".

הנדל ציין כי הוא "לא עושה הנחות ומניח שזה עוזר לא מוצלח שגרם לו לטפס על העץ בלי סולם".

על דבריה אודות הסכנה לחופש הביטוח, אמר הנדל: "לא רואה סכנה לחופש הביטוי וגם מזהה תהליך הפוך של ממלכתיות ורצינות אצלו. מותר להתווכח על אקטיביזים שיפוטי ותוכניות השלום מהצד שלך בלי לאיים ישר באסון".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה