'פחות בית': סערה בעקבות נאומו של דוד גרוסמן

הסופר דוד גרוסמן השתתף אמש ב"טקס הזיכרון האלטרנטיבי" של ארגוני השמאל עם ארגונים "פלסטינים" ושוב עורר סערה בעקבות התבטאות שלו נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל

'פחות בית': סערה בעקבות נאומו של דוד גרוסמן

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
הסופר דוד גרוסמן השתתף אמש (שלישי) ב"טקס הזיכרון האלטרנטיבי" של ארגוני השמאל עם ארגונים "פלסטינים" ושוב עורר סערה בעקבות התבטאות שלו נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל.

בפתח דבריו התייחס גרוסמן- חתן פרס ישראל טרי- לסערה שהתעוררה סביב קיום הטקס ואמר: "הרבה רעש ומהומה יש סביב הטקס שלנו אבל אנחנו לא שוכחים שזה טקס של זיכרון והתייחדות והרעש גם הוא נוכח. באירוע שלנו יש שקט עמוק של הריק שיצר האובדן".

גרוסמן דיבר על בנו אורי שנפל במלחמת לבנון השנייה: "אני ומשפחתי איבדנו במלחמה את אורי, איש צעיר, חכם, חמוד, מצחיק, וגם עכשיו 12 שנה אחרי קשה לי לדבר עליו בפומבי. מותו של אדם אהוב זאת מותה של תרבות פרטית שלמה, חד-פעמית, עם שפה מיוחדת משלה וסוד משלה והיא לא תהיה עוד ולא תהיה עוד כמוה".

לאחר מכן עבר גרוסמן לתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבטחון אביגדור ליברמן ואת מדיניותה של מדינת ישראל: "אני שייך לדור שדברים אלה לא היו מובנים מאליהם ואני מדבר מהמקום הזה, את הקו הזה שסוף סוף הגענו הביתה. אבל ישראל שמדכאת עם 70 שנה ויוצאת לאפרטהייד זה פחות בית. כששר הביטחון מונע מפלסטינים שוחרי שלום להגיע למפגש שוחר שלום, זה פחות בית. כשישראל מנסה לקמבן עסקאות באוגנדה ורואנדה כדי לגרש אנשים אל מותם, ישראל היא פחות בית. כשראש הממשלה מסית נגד ארגוני זכויות האדם ומנסה לחוקק חוקים עוקפי בג"ץ – ישראל נעשית פחות בית לכולנו".

גרוסמן התייחס גם להתפרעויות של מחבלים ערבים על גדר הגבול בעזה והאשים את חיילי צה"ל כשאמר כי "כשצלפים הורגים מפגינים בגדר אני מרגיש פחות בבית".

מטבע הדברים, דבריו של גרוסמן עוררו זעם בקרב גולשים רבים ברשתות החברתיות. אמיר איבגי, מגיש ומנחה בערוץ 20 אמר כי "דוד גרוסמן לא יכול לנצל את השכול כדי לומר משפט כזה, גם לא ביום הזה".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה