שחקנית גרמניה טוענת: "רומן פולנסקי אנס אותי כשהייתי בת 15"

משטרת שווייץ פתחה בחקירת התלונה על המקרה שאירע ב-1972. המתלוננת, רנאטה לאנגר, אמרה כי פנתה לאחר ששמעה עדות של מתלוננת נוספת. עורך דינו של הבמאי: "מצב אבסורדי"

שחקנית גרמניה טוענת:

אישה נוספת טוענת שבמאי הקולנוע רומן פונסקי אנס אותה כשהיתה ילדה. השחקנית והדוגמנית הגרמניה רנאטה לאנגר, כיום בת 60, התלוננה במשטרת שווייץ. שהבמאי בן ה-84 אנס אותה כשהיתה בת 15 בעיירת הסקי גשטאד.

התביעה בעיר סנט גאלן אמרו שלאנגר הגישה את התלונה ב-26 בספטמבר. "לטענתה, האונס התרחש בסוף פברואר 1972 בבקתת עץ בגשטאד", אמרו. התיק יועבר לתביעה בקנטון ברן, שם נמצאת גשטאד ולפולנסקי יש בית.

התביעה בשווייץ התבקשה לבדוק האם בכלל ניתן להעמיד לדין את הבמאי בשל העובדה שהאונס לכאורה אירע לפני שנה. שווייץ ביטלה את חוק ההתיישנות על עבירות מין בילדים מתחת לגיל 12. לאנגר צוטטה בניו יורק טיימס כאומרת שהיא הגישה את התלונה רק עכשיו משום שקראה עדות של אישה אחרת שטענה באוגוסט שפולנסקי אנס אותה וגם מפני שהוריה כבר אינם בין החיים.

עורך דינו הפולני של פולנסקי, יאן אולז'בסקי. אמר כי הוא ומרשו מודעים להאשמה החדשה. "לדעתי, המצב הזה הוא אבסורדי כל כך, שקשה אפילו להגיב עליו. התלונה הזו, אחרי 40 שנה נועדה בראש ובראשונה כדי לעשות רעש", אמר.

שחקנית גרמניה טוענת: