במאי "שומרי הגלקסיה" פוטר בגלל ציוצים מלפני עשור

ג'יימס גאן, שביים את שני סרטי :"שומרי הגלקסיה" המצליחים, פוטר מדיסני בגלל ציוצים בטוויטר מלפני עשור, בהם בדיחות על פדופיליה

במאי

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
התסריטאי־במאי ג'יימס גאן, שכתב וביים את שני הסרטים הראשונים בסדרת הסרטים הפופולרית "שומרי הגלקסיה" של אולפני מארוול, פוטר בידי אולפני דיסני ולא יוביל את "שומרי הגלקסיה 3", כפי שתוכנן. הסיבה: ציוצים שנויים במחלוקת שגאן פירסם בחשבון הטוויטר שלו לפני כעשור, ביניהם בדיחות סרות טעם על נושאים כמו פדופיליה ואונס.
הציוצים הפוגעניים של גאן נחשפו באתר השמרני The Daily Caller ובידי רשת פוקס ניוז בניסיון להשתיקו, לאחר שגאן הפך בחודשים האחרונים לאחד המבקרים הקולניים והחריפים ביותר של הנשיא דונלד טראמפ. באופן ספציפי, נראה כי המתקפה כנגד גאן החלה בעקבות ציוץ שלעג לאושיית הרשת הימנית בן שפירו, ולקראת הופעה מתוכננת של הבמאי בכנס קומיק־קון, שמתקיים בסוף השבוע בסן דייגו.
מנכ"ל אולפני דיסני, אלן הורן, מסר כי "לא ניתן להגן על הגישות וההצהרות הפוגעניות שהתגלו בחשבון הטוויטר של ג'יימס, ואלה אינן תואמות את ערכי האולפן שלנו".
גאן עצמו כבר הספיק להתנצל ולהגיב לפרשה, ומסר כי הוא מתנצל מעומק לבו על הציוצים המדוברים וכי הם אינם משקפים את אישיותו כיום. "המילים שכתבתי לפני כמעט עשר שנים היו ניסיונות כושלים ולא מוצלחים להיות פרובוקטיבי. מי שעוקב אחר הקריירה שלי יודע שבתחילת הדרך ראיתי את עצמי כפרובוקטור...כפי שאמרתי פעמים רבות בעבר, ככל שהתפתחתי כאדם, כך גם התפתחו היצירה וחוש ההומור שלי...הימים שבהם אמרתי דברים מזעזעים רק כדי לסחוט תגובה מאנשים חלפו מזמן".
בתקופה האחרונה עבד גאן על התסריט של "שומרי הגלקסיה 3", כאשר הסרט אמור היה להתחיל להצטלם בסתיו הקרוב ולצאת לאקרנים ב־2020. שני החלקים הראשונים בסדרה – שגרפו 773 מיליון דולר ו־853 מיליון דולר, בהתאמה - היו הצלחות עצומות עבור אולפני מארוול, והפכו את כוכב הסרט, כריס פראט, לסופרסטאר. כוכבי הסדרה גם נטלו חלק מרכזי ב"הנוקמים: מלחמת האינסוף", שיצא בחודש מאי האחרון.
פיטוריו של גאן מגיעים יום אחר בלבד לאחר שאיימי פאוול, נשיאת חטיבת הטלוויזיה של אולפני פראמונט פוטרה בשל "הערות לא רגישות" שהשמיעה בשיחת ועידה כלפי יוצרת אפרו־אמריקנית, וכחודשיים לאחר שהקומיקאית רוזאן בר פוטרה מהסיטקום המצליח שלה, "רוזאן", בעקבות שורה של ציוצים גזעניים.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה