מי ייצג את ישראל באוסקר?

הערב יתקיים באשדוד טקס פרסי אופיר, שבו ייבחר הסרט הישראלי שייצג אותנו באוסקר. הסרט המוביל במועמדויות: "הנשף", שבו משחקת סתיו סטרשקו, הטרנסג'נדרית הראשונה שמועמדת כשחקנית ראשית

מי ייצג את ישראל באוסקר?

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
הערב יתקיים במשכן לאמנויות הבמה באשדוד טקס פרסי אופיר (שיועבר בשידור חי ב"רשת 13"), שבסופו נדע איזה סרט ישראלי יישלח לייצג אותנו באוסקר.
את רשימת המועמדים מוביל "הנשף" של טל גרניט ושרון מימון ("מיתה טובה"), עם 12 מועמדויות, ובהן מועמדות היסטורית לשחקנית סתיו סטרשקו, שהיא הטרנסג'נדרית הראשונה שזוכה להיות מועמדת לפרס בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר. הסרט, שיעלה לאקרנים היום, עוקב אחר שלוש נערות תיכון ירושלמיות שטסות לחו"ל כדי לעבור ניתוחים פלסטיים לקראת נשף הסיום של בית הספר שבו הן לומדות.
מייד אחרי "הנשף" אפשר למצוא את "פרא אציל", העיבוד של מרקו כרמל לרב המכר של דודו בוסי, שמועמד ב־11 קטגוריות שונות, ואת "האופה מברלין", להיט הענק של אופיר ראול גרייצר, שקטף תשע מועמדויות.
את קטגוריית הסרט הטוב ביותר משלימים השנה "שרוכים" של ינקול גולדווסר (עם שמונה מועמדויות בסך הכל), שמתמקד במערכת היחסים המורכבת של אב מזדקן לבין בנו בעל הצרכים המיוחדים, ו"עץ תאנה", של עלם־וורק דוידיאן (עם 5 מועמדויות), שמתרחש באדיס אבבה של סוף שנות ה־80, ושמביא את סיפורה של משפחה יהודית שנאבקת לעלות לישראל. הסרט הזוכה בקטגוריה זו ייצג את ישראל באוסקר.

מי ייצג את ישראל באוסקר?
בקטגוריית הבימוי מועמדים: אופיר ראול גרייצר ("האופה מברלין"), ינקול גולדווסר ("שרוכים"), ירון שני ("עירום"), מרקו כרמל ("פרא אציל"), ושרון מימון טל גרניט ("הנשף").
בקטגוריית שחקן ראשי מועמדים: גל תורן ("פרה אדומה"), ולאד דובינסקי ("כאן ועכשיו"), יורם טולדנו ("הד"), נבו קמחי ("שרוכים") ונוה צור ("פרא אציל").
בקטגוריית שחקנית ראשית מועמדות: ג'וי ריגר ("אין בתולות בקריות"), ליאת אקטע ("פרא אציל"), לליב סיון ("עירום"), סתיו סטרשקו ("הנשף"), שירה האס ("מראות שבורות") ושרה אדלר ("האופה מברלין").
טקס פרסי אופיר משך לאחרונה תשומת לב מהסיבות הלא נכונות. כך, למשל, שלושה סרטים בולטים שהופקו השנה בחרו שלא לקחת חלק בטקס: "הבלתי רשמיים" של אלירן מלכה (שפתח את פסטיבל ירושלים), "סיפור אחר" של אבי נשר (שיפתח את פסטיבל חיפה), ו"גאולה" של יוסי מדמוני (שזכה בפרס בפסטיבל קרלובי וארי).
נוסף על כך, גם השנה שרת התרבות מירי רגב לא הוזמנה לטקס. בטקס לפני שנתיים נוצרה סביב רגב מהומה לאחר שיצאה במחאה מהאולם בעת ביצוע שיר של מחמוד דרוויש. כדי להימנע ממהומות, בשנה שעברה רגב לא הוזמנה לטקס, וכך גם השנה. רגב משקיעה בתקופה האחרונה מאמצים רבים כדי להעביר תיקונים דרמטיים בחוק הקולנוע - מה שיוצר התנגדות רבה בתעשייה המקומית. רגב עצמה הצהירה כי אינה תומכת בטקס פרסי אופיר, וכי האקדמיה לקולנוע היא גוף פרטי שמשרת רק חלק קטן מעולם הקולנוע.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה