בלחץ ה-BDS: בית קולנוע בנצרת ביטל הקרנות "אוויר קדוש"

הקרנותיו של סרטו של הבמאי שאדי סרור המתרחש בנצרת בוטלו לאחר שארגון החרם על ישראל לחץ על מנהל בית הקולנוע לבטלן, ולא - יוחרמו עסקיו. "זה מאוד מסוכן ועצוב שנוגעים בלחם שלנו, תרבות לא עושים בחרם", אומר הבמאי שאדי סרור

בלחץ ה-BDS: בית קולנוע בנצרת ביטל הקרנות

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בית הקולנוע המקומי בנצרת ביטל את כל ההקרנות שתוכננו לחודש אוקטובר של הסרט "אוויר קדוש" של הבמאי שאדי סרור בלחץ תנועת ה-BDS.

הסרט, העוסק באדם, בחור ערבי-נוצרי מנצרת שמקים עסק למכירת בקבוקים עם אוויר קדוש לצליינים העולים לעיר, יעלה היום (חמישי) בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, אך דווקא בעיר מולדתו של הבמאי בה מתרחשת עלילת הסרט הוא לא יוקרן כלל. ארגון החרם על ישראל הפעיל לחץ על מנהל בית הקולנוע בנצרת מוחמד ביטאר לבטל את כל ההקרנות המתוכננות של הסרט. מאחר והפנייה נעשתה יומיים לפני הפרמיירה החגיגית בנצרת, היא התקיימה כמתוכנן, אולם כל ההקרנות שיועדו להתקיים לאחר מכן בוטלו. "היה לי מאוד חשוב שהסרט יוקרן בנצרת. זה מאוד מסוכן ועצוב שנוגעים בלחם שלנו", אומר הבמאי שאדי סרור. "הם אמרו למנהל האולם שאם הוא יציג את הסרט, הם יחרימו אותו בעסקים אחרים. אני מבין אותו. למה שהוא יסתכן בגלל הסרט? אבל למה לפגוע בקהל וביוצרים? תנו לצופים לראות את הסרט ולהחליט. תרבות לא עושים בחרם".

זו אינה הפעם הראשונה ש-BDS משפיעים על הקרנות "אוויר קדוש". הסרט התקבל לפני מספר חודשים ל-Arab film festival בלוס אנג'לס ובעקבות לחץ ה-BDS הוצא מהתכנייה. שרור אף דחה את תביעתה של תנועת החרם על ישראל לבטל את הקרנת סרטו בפסטיבל "סרט" המציג סרטים ישראליים בלונדון ובאדינבורו.

הראיון המלא עם שאדי סרור יפורסם מחר באתר. את תגובתו של מנהל בית הקולנוע מוחמד ביטאר מסר: "איני מעוניין לתת תגובה".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה