כריס קורנל, סולן סאונדגרדן, מת בגיל 52

פרטים על מותו הפתאומי של כריס קורנל עדיין לא התבהרו אך נציגו אישר את המידע. הלילה עוד הופיע בדטרויט עם סאונדגרדן

כריס קורנל, סולן סאונדגרדן, מת בגיל 52

כריס קורנל, סולן "סאונדגרדן", "אודיוסלייב" ו"טמפל אוף דה דוג" מת היום (חמישי) בדטרויט, כך אישר נציגו. הוא היה בן 52. נסיבות מותו של קורנל עדיין אינן ברורות. לפני כמה שעות הופיע בדטרויט עם סאונדגרדן. נציגו של קורנל מסר כי מותו היה "פתאומי ולא צפוי" וכי אשתו ומשפחתו "המומים" מהידיעה.

קורנל, הסולן וכותב השירים המרכזי של סאונדגרדן, נחשב עם להקתו לאחד מחלוצי הגראנג' בסיאטל, עיר הולדתו, בשנות ה-90. הוא ידוע במנעד הקולי הרחב שלו, ונבחר במקומות גבוהים בשלל דירוגים של זמרי הרוק הגדולים ביותר. קורנל בהופעה בדטרויט אמש:

סאונדגרדן נוסדה בסיאטל ב-1984, ופעלה עד 1997, לפני שהתפרקה. בשנים האחרונות חזרה לפעול, ואף הופיעה בישראל ב-2014. אלבומם המוכר ביותר, Superunknown מ-1994, הושק הישר למקום הראשון של מצעד בילבורד, וכלל להיטים כמו Black Hole Sun ו-Spoonman. במקביל, השתתף בפרויקט המוזיקלי החד-פעמי טמפל אוף דה דוג לצד חברים מלהקת פרל ג'אם, לזכרו של חבר משותף שמת ממנת יתר. הקבוצה הוציאה אלבום אחד ב-1991, שהוליד בין היתר את השירים Hunger Strike ו-Say Hello 2 Heaven. בשנה שעברה התאחדו טמפל אוף דה דוג לסיבוב הופעות חד פעמי.

בהמשך פעל בלהקת אודיוסלייב, שהוציאה גם היא כמה להיטים בתחילת שנות ה-2000, בהם Cochise ו-Like a Stone. בין לבין, ניהל קורנל קריירת סולו. הוא הופיע לבדו בישראל שלוש פעמים - ב-2009, ב-2012, ובשנה שעברה. הוא גם כתב ושר את שיר הנושא של הסרט קאזינו רויאל מסדרת ג'יימס בונד - You Know My Name.