המספרים נחשפים: כמה יעלה לארח את האירוויזיון?

לאחר ביקור נציגי איגוד השידור האירופאי בישראל, התאגיד הגישו למשרד האוצר את התקציב הכולל של אירוח האירוויזיון בישראל- העומד על לא פחות מ150 מיליון שקל ואף צפוי לעלות

המספרים נחשפים: כמה יעלה לארח את האירוויזיון?

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בעוד שהמתח סביב העיר שתזכה לארח את האירוויזיון נמצא בעיצומו, העלות הכוללת של אירוח התחרות אצלנו נחשפת. זאת לאחר שלאחרונה ערכו נציגי איגוד השידור האירופאי(EBU) ביקור ראשון בישראל, עם בכירים מתאגיד השידור כאן הממונים על הפקת האירוויזיון בישראל.

אמש הגישו 'כאן' למשרד האוצר את התקציב הכולל של אירוח האירוויזיון בישראל- העומד על לא פחות מ35 עד 45 מיליון אירו. כלומר 150 מיליון ש"ח עד 190 מיליון ש"ח. כך עולה מהדיווח של "גלובס".

האיגוד האירופאי צפוי להשתתף בכיסוי כמה מיליוני אירו בודדים מתוך הסכום הכולל, בעוד שכמעט כל עלות אירוח האירוויזיון בארץ תידרש להיות ממומנת מקופת המדינה- באמצעות כספים שמשרד האוצר יעביר לתאגיד.

ישראל תעביר כמה מיליונים כבר באוגוסט הקרוב
מתוך הסכום העצום הזה ישראל תידרש להעביר כבר בחודש אוגוסט הקרוב 12 מיליון אירו (כ-50 מיליון שקל) כערבות לאיגוד השידור האירופי (EBU) כמקובל מדי שנה.

עוד עולה מהפרסום של "גלובס" כי בשבוע הבא צפויה לצאת משלחת מטעם התאגיד לפגישת עבודה ראשונה עם נציגי ה-EBU בז'נבה שבשוויץ. כשבראש המשלחת יעמוד המנכ"ל, אלדד קובלנץ, ויחד איתו ישתתפו גם מנהל תחום האירוויזיון בתאגיד, טל ברנע, וגורמים נוספים מטעם התאגיד.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה