הוכרזו הזוכים בפרס מפעל חיים לשנת תשע"ט

לאחר חודשים קשים של אשפוז ושיקום, הזמר והיוצר צביקה פיק מקבל פרס מפעל חיים מטעם איגוד אמני ישראל. עוד יזכו לצידו בפרסים: בועז שרעבי, ציפי שביט, ששון גבאי ועוד

הוכרזו הזוכים בפרס מפעל חיים לשנת תשע

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
לאחר תקופה לא פשוטה שעבר, שכללה אשפוז ושיקום שנמשך עד היום. הזמר והיוצר צביקה פיק זוכה לקבל בשורה טובה במיוחד.

איגוד אמני ישראל (אמ"י) הכריז היום (א') על רשימת הזוכים בפרס מפעל חיים לשנת תשע"ט, ביניהם מככב צביקה פיק על תרומתו לתרבות הישראלית לאורך השנים.

עוד יזכו השנה בפרס למפעל חיים: ששון גבאי, ציפי שביט, יוסף אבו ורדה, בעז שרעבי, אלכס אנסקי, משה אפרתי, מייק בורשטיין, זאביק שוורצבורד ופרס מיוחד על תרומה לתרבות יוענק למלחין והמעבד המוזיקלי דוד קריבושי.

"בטוחים שמחיאות הכפיים יגיעו עד אליו"
אומנם פיק שנמצא עדין בהתאוששות בביתו לא יוכל להגיע לקבל את הפרס, אך יזכה במהלך הטקס שיתקיים ב-20 באוקטובר למחווה מיוחדת של זמרים צעירים לשיריו.

יו"ר איגוד אמני ישראל, יענקל'ה מנדל מסר: "הרשימה המכובדת כל כך של האמנים הזוכים, משקפת ומקפלת בתוכה 70 שנות תרבות ישראלית במיטבה. 70 שנים של זמר, תיאטרון, מוזיקה, טלוויזיה, קולנוע, מחול ובידור, שיחד מרכיבים את ההווי והזהות הישראלית. השנה תהיה לנו גם הזכות לערוך מחווה מרגשת לחברנו האהוב צביקה פיק, שאומנם לא יוכל להגיע לטקס עצמו אבל אנחנו בטוחים שמחיאות הכפיים יגיעו עד אליו".
כזכור פיק בן ה-68 אושפז בבית חולים מקומי בווינה, לאחר שחש ברע (לפי הערכות, מדובר באירוע מוחי) במהלך טיסת אל על מלונדון לישראל, ובעקבות כך התבצעה נחיתת חירום בווינה.

לאחר מכן פיק הובא לאשפוז בבית החולים איכילוב בתל אביב ועבר תהליך שיקום במרכז 'רעות', במהלכו רצו ברשת לא מעט שמועות קשות סביב מצבו הרפואי ומותו. פיק מתאושש כיום בביתו ולאט לאט חוזר לשגרה.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה