"גנבו לי את הרעיון": תביעה של מיליון שקלים נגד הכוכב הבא

לאחר חמש עונות, התכנית הכוכב הבא מקבלת תביעה על סך מיליון ש"ח בטענה כי היא הפורמט עליו מתבססת נגנב מרעיון של תכנית אחרת בשם ''המשוררים'' שהוצעה להפקה ונשללה


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
התכנית 'הכוכב הבא' שרק לפני כמה חודשים גילתה את הכוכבת נטע ברזילי, שהביאה את הניצחון לישראל באירוויזיון אחרי 20 שנה. מקבלת תביעה בטענה להפרת זכויות יוצרים.

מגיש התביעה אסף ספקטור, שניסה להיבחן בעבר לתכנית 'כוכב נולד', טוען כי הוא זה שפיתח לראשונה את רעיון הפורמט של 'הכוכב הבא', בו מתמודדים שרים מול מסך שמתרומם רק אם הצליחו לקבל מספיק הצבעות.

ספקטור הגיש בתחילת השבוע תביעה בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד התכנית 'הכוכב הבא' בטענה שהם גנבו לו את הרעיון בלי להעניק לו קרדיט ודורש פיצויים בסך מיליון שקלים מטדי הפקות ומקשת 12, האחראיים על התוכנית.

"רציתי רק קרדיט"
בכתב התביעה סיפר ספקטור כי את הפורמט המצליח (שהספיק להימכר לשלל ערוצים בעולם) פיתח כבר ב2010 ונפגש להציע אותו בשנת 2012 לטמירה ירדני (בעלת טדי הפקות, ר.ב). לפורמט שלו קרא אז "המשוררים" ועל פי התביעה "במהלך השיחה עם ירדני הציג ספקטור את מכלול הפורמט שנקרא 'הכוכב הבא'. לאחר ששמעה את פרטי הפורמט, אמרה טמירה לתובע 'הפורמט טוב אך יש לנו את המפתחים שלנו לתוכנית'".

לטענתו מספר חודשים לאחר הפגישה עם ירדני, יצאה הודעה מטעם קשת וטדי שהגיע "סוף עידן המסרונים" וכי הם עובדים על פורמט חדש שלימים הפך ל'כוכב הבא לאירווזיון'.

על פי התביעה- בפגישה שערך ספקטור ב2013 עם ירדני, כדי לבקש ממנה קרדיט בלבד על הרעיון, טענה כי את הרעיון הציע בכלל מנכ"ל קשת אבי ניר וציינה: "נניח שהצעת את הרעיון, אני לא זוכרת, אולי יש לי אלצהיימר" והוסיפה: "אני לא דיברתי עליך עם אבי ניר מעולם".

בתביעתו מבקש ספקטור מבית המשפט להצהיר כי הוא המפתח ויוצר התוכנית, וכן לקבוע כי קשת וטדי הפקות הפרו את זכותו המוסרית. הוא מבקש להוציא צו המורה להימנע מציון שמם כיוצרים של הפורמט ולקבוע כי בוצעה עוולה של גזל כלפיו.

מטדי הפקות וקשת נמסר בתגובה: "כתב התביעה לא הגיע לידינו. לאחר שנקבלו נגיב לכל הטענות בבית המשפט".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה