אפריקה תעשיות צפויה לרשום הפסד של 300 מיליון שקל ב-2016

זאת, בגין פחת צפוי בהיקף שווי פעילות הייצור של מפעל נגב קרמיקה . אתמול אישר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, את הסדר הפשרה בתביעה הייצוגית של בעלי המניות נגד אפריקה ישראל תעשיות ונגב קרמיקה

אפריקה תעשיות צפויה לרשום הפסד של 300 מיליון שקל ב-2016

לפני שפירסמה את תוצאותיה ל–2016, אפריקה תעשיות הודיעה למשקיעים כי תרשום הפסד של 280–300 מיליון שקל שייוחס לבעלי המניות. זאת, בגין פחת צפוי בהיקף שווי פעילות הייצור של מפעל נגב קרמיקה.

על פי ההודעה, בטיוטת הערכת השווי שבוצעה לנגב קרמיקה נקבע כי תרשום הפחתה צפויה של 130–150 מיליון שקל בפעילות הייצור. ההפחתה בשווי הייצור קשורה להחלטת דירקטוריון החברה להפחית את היקף הייצור במפעל לרמות הביקושים.

בתוך כך, אתמול אישר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, את הסדר הפשרה בתביעה הייצוגית של בעלי המניות נגד אפריקה ישראל תעשיות ונגב קרמיקה בנוגע להליך הפיכתה של נגב לחברה פרטית, ונתן לו תוקף של פסק דין.

בהסדר הפשרה הוסכם כי נגב ואפריקה ישראל ישלמו 3.2 מיליון שקל — סכום שעל פי ההסכם כולל את מלוא רכיב הפיצוי המיועד לחברי הקבוצה ואת רכיב שכר הטרחה והגמול לתובע. בנוסף ישלמו נגב ואפריקה 30 אלף שקל בתוספת מע"מ כהחזר הוצאות בגין חלק משכר טרחת המומחה מטעם התובעים.

השופט כבוב קבע שכר טרחה של 384 אלף שקל לעוה"ד שלומי מושקוביץ ממשרד מושקוביץ סטיס וכן לאיתן חיימוביץ' ועידן איידן ממשרד איידן תירוש ושות', שייצגו את התובעים.