כבל לממונה על ההגבלים: "לעצור את רכישת אגוד על ידי מזרחי טפחות"

יו"ר ועדת הכלכלה פנה למיכל הלפרין ולמפקחת על הבנקים חדוה בר: "רכישת בנק אגוד היא פגיעה בתחרות. קוברים פה את רפורמת שטרום, מצופה שתפעלו בעניין"

כבל לממונה על ההגבלים:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), פנה הבוקר (ד') למפקחת על הבנקים חדוה בר, והממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין, כדי לעצור את רכישת בנק אגוד על ידי בנק מזרחי טפחות.

במכתב ציין ח"כ כבל, כי "מזה זמן מה מסתמנת מגמה מדאיגה של נגיסה בתהליכים הרגולטוריים אשר נועדו להתמודד עם הריכוזיות הגבוהה בענף הבנקאות, ובראשם חוק נתוני אשראי והחוק להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות בישראל, הידוע גם כחוק שטרום.

"הפגיעה בתחרות באה לידי ביטוי ברכישת בנק אגוד על ידי בנק מזרחי-טפחות (6,469 -0.4%) , שמקבלת את גיבוי הפיקוח על הבנקים". עוד כתב כבל בעניין, כי "בנק אגוד הינו בנק קטן, ונחשב לשחקן מחולל תחרות בשוק הבנקאות הריכוזי ש-95% ממנו מוחזקים על ידי חמישה שחקנים". 'בליעתו' של בנק אגוד (1,997 -0.3%) על ידי בנק מזרחי תהווה פגיעה משמעותית בתחרותית, ובמידה רבה תחסל כל סיכוי כניסה של שחקנים חדשים לענף. בחודש ספטמבר השנה הגיש אגף התקציבים באוצר חוות דעת מפורטת, ממנה עולה באופן ברור כי מיזוג בנק אגוד עם בנק מזרחי תוביל לפגיעה משמעותית ברמת התחרות בשוק הבנקאות.

"למגמה זו מצטרפת חברת ישראכרט, שדיווחה כי הריביות על כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים יעלו, במקרים מסוימים ביותר מ-3%. מגמה זו היא פגיעה נוספת בתחרותיות בתחום הבנקאות", הוסיף.

עוד התריע כבל כי "משמעות אישור התהליכים הללו היא פגיעה קשה בתחרותיות וקבירת חוק שטרום להפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים - עוד בטרם יציאתו לדרך".

הכי נצפות

אין תוצאה