לא בכל רגע ולא מכל מקום: טריק "אשראי ברגע" של בנק הפועלים

אפליקציית הבנק מאפשרת הלוואות ספונטניות בלחיצת כפתור - אבל ההחזר דורש מאמץ רב יותר, ובינתיים נגבית ריבית דו־ספרתית

לא בכל רגע ולא מכל מקום: טריק

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
אפליקציית ניהול החשבון של בנק הפועלים מספקת דרך חד־סטרית להלוואות "אשראי ברגע", המכונות גם "הלוואות בקליק", המאופיינות בריבית גבוהה דו־ספרתית. ניתן לקבל הלוואה כזאת בלחיצת כפתור באפליקציה של הבנק בסמארטפון, אבל כדי להחזירה נדרש מאמץ גדול בהרבה.

הלוואות אלה של בנק הפועלים נועדו בין היתר ללקוחות הזקוקים לאשראי לא מתוכנן לתקופה קצרה — למשל, עד קבלת המשכורת החודשית. בשל כך, הן מאופיינות בריביות של יותר מ–10%, הנחשבות לגבוהות יחסית לריביות שגובה הבנק בהלוואות סטנדרטיות.היתרון המרכזי בהלוואות "אשראי ברגע" הוא קלילות הפעולות; לא צריך לעבור שום תהליך רשמי לפני קבלתן, וגם לא להתחייב על תקופת ההלוואה, תוך הבטחה שאפשר לפרוע אותן בכל רגע — גם לפני תום התקופה, ללא קנס על פירעון מוקדם. לקוח יכול לקחת הלוואה לשנתיים, אך לפרוע אותה אחרי יומיים, אם הבין שהוא כבר לא צריך את הכסף. באופן רשמי, התקופה המינימלית לפירעון ההלוואה היא חודשיים, אך זו מוגדרת רק בשביל לוח הסילוקין, ואינה מחייבת.

המדיניות היא אמנם שניתן לפרוע את ההלוואה בכל רגע, אבל בפועל, מי שמעוניין להחזיר הלוואה כזאת בלחיצת כפתור בסמארטפון, יגלה שאין דרך לעשות זאת — אין באפליקציה כפתור שמאפשר את הפעולה. כדי לפרוע את ההלוואה צריך לחפש מחשב או להתקשר לבנק — פעולה מסורבלת הרבה יותר מפעולה עצמאית בסמארטפון.הסרבול הזה עשוי לגרום ללקוחות רבים להתמהמה בפירעון ההלוואה, מאחר שהם יחכו למועד שיהיו ליד מחשב או לזמן נוח יותר לשיחת טלפון. כך, לפעמים חולפים עוד כמה ימים ואולי אף שבועות, שבהם הלקוחות ממשיכים לשלם ריבית גבוהה על הלוואה "קלילה" שלקחו מתוך הבנה שיוכלו לפרוע אותה בכל רגע ומכל מקום.

בבנק הפועלים טוענים שהדברים נעשו מתוך שיקולי ממשק רזה ופשוט. "האפליקציה כוללת את הפעולות הכי נפוצות של הלקוחות. רוב ההלוואות שנלקחות מוחזרות לפי לוח סילוקין, ולא לפי פירעון מוקדם, ולכן זו לא פעולה נפוצה", אומר גולן שרמן, משנה למנכ"ל הפועלים והממונה על חטיבת החדשנות.

עם זאת, התעמקות באפליקציה מגלה שהיא כוללת פונקציות מגוונות, ולאו דווקא נפוצות כמו המרות מט"ח, הזמנות פנקסי צ'קים והפקדות ומשיכות בפיקדונות. מוזר שדווקא כפתור "להחזיר את ההלוואה", שהוא קריטי לאפליקציה, לא נחשב נפוץ בבנק הפועלים.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה