"אינטרס של כולנו": המטפלים הסיעודיים מפגינים מול משרדי הממשלה בת"א

עובדים ועובדות המטפלים בקשישים סיעודיים ומאוגדים בהסתדרות, טוענים נגד ניצול וקיפוח - ויצאו להפגין הבוקר במחאה


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
עובדות ועובדי טיפול סיעודי מפגינים בשעה זו מול משרדי הממשלה בתל אביב במחאה על תנאי ההעסקה והשכר בתחום. העובדות והעובדים דורשים "להפסיק את הניצול השורר בענף, לקבל יחס מכבד ולשפר את השכר המינימלי ותנאי העבודה הנוכחיים, שאף גוררים מחסור ממשי בכוח אדם". כיום יותר מ-150 אלף מטופלים מקבלים שירות מ-120 אלף עובדים בלבד.

ההפגנה נערכת על ידי עובדים המאורגנים בהסתדרות החדשה, ומועסקים על ידי חברות חיצוניות. ההסתדרות דורשת להגיע להסכם ענפי מול ארגון חברות הסיעוד, בתקצוב מטעם המדינה - שישפר ויסדיר את תנאי העסקת העובדים, יפתור את המחסור בכוח האדם בתחום ויבטיח את הקצאת המשאבים הנדרשת לשם כך למעסיקים.

יו"ר איגוד עובדי השמירה, הניקיון והטיפול הסיעודי, יוסי ברבי, מסר: "עובדות הטיפול הסיעודי אינן שקופות, הן מבצעות עבודת קודש קשה ביותר עם אוכלוסיית הקשישים במדינה ואין להן תחליף. אנחנו כחברה מוסרית וצודקת מחויבים לדאוג ולתת אופק ועתיד למקצוע. על כל הגורמים הרלוונטיים במדינה לשלב ידיים לטובת מטרה חשובה זו ולהקצות את המשאבים והתקציבים הנדרשים כדי שהעובדות יזכו לשכר הולם ותנאים הוגנים ויבצעו את מלאכתן בצורה המקצועית והטובה ביותר. זהו האינטרס של כולנו".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה