משרד הכלכלה הכריע: אלה הרשתות שימכרו גבינה צהובה מוזלת ב-2018

ארבע הרשתות הזוכות, שופרסל, יינות ביתן, מגה ואושר עד, יוכלו ליבא יחדיו 6,000 טונה גבינה צהובה ויציעו מחירים נמוכים עד 40% מהמותגים המקומיים

משרד הכלכלה הכריע: אלה הרשתות שימכרו גבינה צהובה מוזלת ב-2018

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ועדת המכסות של משרד הכלכלה והתעשייה הכריזה היום (ב') על הזוכים במכסות פטורות ממכס ליבוא גבינות צהובות לשנת 2018. הזוכים, שיוכלו ליבא יחדיו כ-6,000 טונה, הם הרשתות רמי לוי, שופרסל, יינות ביתן, מגה ואושר עד. כן זכו במכסות נוספות החברות נטו, המייבאת את המותג עלמה, ווילי פוד המייבאת את המותג סיי צ'יז. היבואניות התחייבו למכור גבינות במעדניה בטווח מחירים של 3-3.40 שקלים ל-100 גרם ובמחיר של 3.50-4 שקלים ל-100 גרם לגבינות פרוסות על המדף.

משרד הכלכלה הכריע: אלה הרשתות שימכרו גבינה צהובה מוזלת ב-2018במשרד הכלכלה מקווים כי בכך תימשך המגמה של הגברת התחרות והפחתת המחירים לצרכן בגבינות קשות. שר הכלכלה והתעשיה, אלי כהן אמר כי "אנו מפרסמים את המחיר המרבי אשר לו התחייבו הזוכים במכסות, לידיעת הצרכנים, בהם אנו רואים שותפים למלחמה ביוקר המחיה, לתחרות ולשקיפות. אני קורא לצרכנים לנסות את המגוון, להשוות מחירים ולבחור את המוצר המתאים לכל אחד ולא לקנות באופן אוטומטי".יו"ר ועדת מכסות במשרד הכלכלה, יאיר שירן, אמר כי המחירים לצרכן, להם התחייבו הזוכים במכסות הגבינות הצהובות הפרוסות (באריזה קמעונית על המדפים) לשנת 2018, נמוכים עד 40% מהמחיר הממוצע של גבינה צהובה באריזה קמעונאית כיום. טווח המחירים של הזוכים בגבינות למעדניה, נמוך ב-15%-25% מהמחיר המפוקח של הגבינה הצהובה עמק של תנובה - 41.3 שקל לק"ג. לדברי שירן, בשנת 2018 צפויים להיכנס מותגים חדשים, המבוססים על גבינה מיובאת, לשוק הגבינות הצהובות, מה שיוסיף לתחרות ולהפחתת מחירים.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה