גם ליצמן מכבה את עשן הקנאביס: ''בושה שחושבים על יצוא"

מכה נוספת לחברות הציבוריות שבנו על יצוא קנאביס רפואי: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התבטא הבוקר כנגד היצוא: "זה סם ככל הסמים"; בשבוע שעבר הקפיא נתניהו את היוזמה


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
יצוא הקנאביס הרפואי מתרחק? המשקיעים במניות מדיוי (1,790 -2.88%) ו טוגדר (181.5 -1.14%) קיוו כי התרת יצוא קנאביס רפואי מישראל תצא לפועל עד סוף השנה, מה שיאפשר להן למכור את הצמח לשימושים רפואיים בחו"ל. אך לאחר שספגו מכה משמעותית מטעם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהקפיא את היוזמה, הם סופגים מכה נוספת. למרות המלצות העבר של וועדה משותפת למשרדי הבריאות והאוצר, סגן שר הבריאות שפך היום מים צוננים על יוזמת היצוא – והתבטא כנגדה בחריפות.

ליצמן התראיין לתוכנית ''מה בוער'' בגלי צה"ל, וטען כי ''קנאביס הוא סם ככל הסמים. זו תהיה בושה אם ישראל תייצא סמים". ליצמן אמר שהסכים ליצוא בשל התחייבויות כי ההכנסות מיצוא יופנו למשרד הבריאות, וכן תוגדל כמות האבטחה על מתחמי הגידול – לצורך מניעת זליגת הצמח לשוק. לדבריו, בקשותיו התקבלו – אך הקפאת ראש הממשלה את היצוא טרפה את הקלפים. "אל תשכח שהוא שר הבריאות", אמר סגן השר למראיין.

מניית מדיוי נחלשת כעת בכ-5% וטוגדר נסחרת ביציבות, כשהשתיים מרכזות מחזורי מסחר נמוכים של כ-110 אלף שקל ו-240 אלף שקל בהתאמה. החברות טענו לאחרונה כי גם אם יצוא מישראל לא יתאפשר, הן יפנו לגידולי קנאביס בחו"ל.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה