"החובות שמחקנו למשקי הבית - פי 2.5 מאלו שמחקנו ללוים הגדולים"

כך אמר הבוקר מנכ"ל פועלים אריק פינטו כנס האשראי בת"א. אורנשטיין: "אנו מוצפים בבקשות של פושטי רגל"


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
"יש תפיסות מוטעות במשק כמו למשל שרוב האשראי ניתן ללווים גדולים, או שהלווים הגדולים גורמים לבנקים את ההפסדים הגדולים ביותר, או שהבנק קשוח יותר בגבייה מול לווים קטנים מאשר אלו הגדולים. חברים, סך החובות שבנק פועלים מחק למשקי הבית גדול פי 2.5 מהחובות שנמחקו לעסקים גדולים", כך אמר היום מנכ"ל בנק פועלים, אריק פינטו בכנס האשראי של הפיקוח על הבנקים שנערך כעת בתל אביב.
עוד הרצה בכנס נשיא בית המשפט המחוזי תל-אביב יפו, השופט איתן אורנשטיין, אשר התייחס למגמות בהליכי חדלות פירעון. אורנשטיין הדגיש כי בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת בהיקף תיקי פשיטות הרגל, לא רק של אנשי עסקים בסכומי עתק, אלא גם של יחידים, לרבות משקי בית, שחובם אינו גדול. בצד פשיטות הרגל, הוא ציין כי חלה עלייה במספר החברות שנקלעו לחדלות פירעון ושביקשו לאשר הסדר חוב בעניינן.
בהרצאתו התמקד הנשיא אורנשטיין בשיקולי בית המשפט בעת ההכרעה בתיקים אלו, בכלים שעומדים לרשותם לבחירת החלופה ההולמת וסקר את התמורות והשינויים שחלו בפסיקות בתי המשפט בתחום חדלות הפירעון. "אנו מוצפים בבקשות של פשיטת רגל", אמר אורנשטיין. "אני חושש כי היכולת להגיש בקשה לכונס הנכסים הרשמי (במקום לבית משפט) רק תגדיל את מספר פושטי הרגל".
בעניין הבקשות פירוק שמגיעות לשולחנו, אמר אורנשטיין: "אנו רוצים למקסם את מה שאפשר מנכסי הפירוק. הנושים נתנו את האשראי, אז ההחלטה שלהם, אני בתור שופט פירוקים אכבד את רצונם, זוהי זכותם המלאה ברגע שהחברה הגיעה לחדלות פירעון. כל עוד השיקול דעת של הנושים בעייתי - כאן אנו מתערבים. אם אנו משתכנעים שההצבעה אינה בתום לב אז אנו לא מאשרים

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה