החל מהחודש הקרוב: שבוע העבודה יקוצר ל-42 שעות בכל המשק

אחרי שההסתדרות הגיעה להסכמות עם נשיאות הארגונים העסקיים ומשרד האוצר, השר חיים כץ אישר הבוקר את קיצור שבוע העבודה ושינוי חישוב השכר, על מנת שלא לפגוע בשכר החודשי. ניסנקורן: "צעד חשוב בדרך ליעד של 40 שעות עבודה בלבד"

החל מהחודש הקרוב: שבוע העבודה יקוצר ל-42 שעות בכל המשק

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
שר העבודה והרווחה חיים כץ חתם היום (ראשון) על צו הרחבה להחלת קיצור שבוע העבודה ל-42 שעות על כלל המשק. זאת בהמשך להסכמות שהושגו בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים שרגא ברוש ושר האוצר משה כחלון.

השינוי צפוי להיכנס לתוקף כבר בתחילת החודש הקרוב. קיצור שבוע העבודה יבוצע ללא הפחתה בשכר, והשכר השעתי יחושב מעתה על בסיס 182 שעות עבודה לחודש - במקום 186 כפי שחושב עד כה. על פי הודעת דובר ההסתדרות, "משמעות המהלך היא העלאת התעריף השעתי והגדלת ערך השעה לעובדים משכר המינימום. בזכות השינוי הנוכחי, הישראלים יעבדו 50 שעות פחות בכל שנה קלנדרית, וזאת כאמור ללא הפחתה בשכרם".

כץ אמר כי "מדובר במהלך מבורך של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לטובת העובדים במשק. יש להמשיך את המגמה לקיצור נוסף".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר כי "השינוי שממנו ייהנה כל ציבור העובדים, מהווה עדות נוספת לכך שעבודה מאורגנת מצמצמת פערים חברתיים. לדברי ניסנקורן, "המהלך מקדם את האיזון הראוי בין עבודה לפנאי וזהו צעד חשוב ראשון בדרך ליעד: להביא לכך ששבוע העבודה בישראל יעמוד על 40 שעות בלבד".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה