אלי כהן תוקף את סופר-פארם: "לא רק עושקת - גם מסכנת את בריאות הציבור"

בעקבות נוהל התחרויות שנחשף הבוקר ב-"TheMarker", צייץ שר הכלכלה כי "רק הכנסת שחקנים חדשים תגרום לסופר-פארם לספור את הציבור ולא רק את הכסף"

אלי כהן תוקף את סופר-פארם:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
שר הכלכלה, אלי כהן, תקף בחריפות את התנהלות סופר-פארם, בעקבות חשיפת TheMarker הבוקר (ה') כי החברה נוהגת לקיים מדי כחודשיים "נוהל תחרויות" בין העובדים, בהם גם רוקחים, על מכירת מוצרים, לרבות תרופות ללא מרשם ותוספי תזונה, וזאת בתמורה לתגמולים. בתחרויות אלה נוטלים חלק גם ספקים של אותם מוצרים.

השר צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "לא מספיק שסופר-פארם עושקת את הציבור, מסתבר שהיא גם מוכנה לעשות זאת על חשבון הבריאות שלנו. רק תחרות והכנסת שחקנים חדשים, שאותה אנו מקדמים בימים אלה, תגרום להם לספור את הציבור ולא רק את הכסף"זכייה בתחרויות אלה מושגת באמצעות גידול במכירות המוצר או המוצרים המשתתפים בתחרות. קבוצת העובדים שהציגה את הגידול במכירות, כפי שנדרש על ידי ההנהלה, היא הזוכה בתחרות. התמריץ של סופר־פארם להציע את התגמול לעובדים על עמידה ביעדי מכירות מסוימים הוא סכומים נכבדים שהיא מקבלת מהספקים השונים עבור קיום התחרות בקרב עובדיה. לפי מקורות בענף, סופר־פארם מקבלת מכל ספק כזה עשרות אלפי שקלים עבור כל תחרות, וחלק מהכסף שמתקבל מועבר לעובדים - בדמות פרסים.

אלי כהן תוקף את סופר-פארם: במייל ששלחה הנהלת הרשת לעובדיה, שחשף את נוהל התגמול, חולקו עובדי סופר־פארם ל-12 קבוצות שונות, ונכתב בו כי קבוצה שתציג גידול של 10%–20% לפחות במכירות מוצרי לייף (המותג הפרטי של סופר־פארם) תקבל סכום של 400 שקל לכל איש צוות, לטובת פעילות מפנקת לבחירת העובדים.בתחתית המייל נכתב כי "חשוב להדגיש כי אין בתחרות זו כדי להשפיע על שיקול הדעת המקצועי של הרוקח. על כל רוקח לנהוג על פי אמות המידה המקצועיות בלבד ולטובתו של הלקוח". משרד הבריאות התריע בעבר, גם בפני סופר-פארם, כי פעילות של קידום מכירות באמצעות רוקח היא פסולה.

מסופר־פארם נמסר בתגובה: "סופר־פארם מייחסת חשיבות עליונה למקצועיות הרוקחים, ופועלת תמיד בהתאם לחוק ולהנחיות משרד הבריאות, כמו גם במקרה זה. הרוקחים הונחו לפעול אך ורק בהתאם לאמות המידה המקצועיות ולטובת הלקוח. התגמול שניתן אינו אישי, אלא לכלל החנות, העובדת כצוות. ההחלטה איזה תכשיר לרכוש היא של הלקוח בלבד, לאחר קבלת ההסברים הנדרשים מהרוקח".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה