ברקת העביר מאות אלפי שקלים לקרן שמאל

בניגוד לכללי המנהל התקין, עיריית ירושלים העבירה 700 אלף שקלים לעמותה המממנת בין היתר את מצעדי הגאווה ו''נשות הכותל''

ברקת העביר מאות אלפי שקלים לקרן שמאל

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
עיריית ירושלים העבירה 700 אלף שקלים לפעילות של קרן "שוסטרמן" המממנת לאורך השנים את מצעדי הגאווה, ארגון נשות הכותל ו''הבית הפתוח'' של קהילת הלהט''ב.

העברת התקציב בוצעה בשנת 2016, אולם בימים האחרונים התברר שהמהלך נעשה בניגוד לכללי המנהל התקין. התקציב הוכנס לספר התקציב של העירייה ולא קיבל את אישור מועצת העיר והוועדות הנדרשות.

במכתב של מבקרת העירייה, מלכה דרור, לחבר מועצת העיר אריה קינג, נאמר כי "לדברי מנהל האגף לתרבות ואמנות קיימת הבנה כי אין הדבר תקין. אנו נשקול אם להעמיק בבדיקתנו על פי מגוון השיקולים הרחב העומד בפנינו ובהתאם לסדרי העדיפויות שבתכנית הביקורת השנתית".

קינג, ראש סיעת ''מאוחדים'', מסר בתגובה, "קרן 'שוסטרמן' תומכת במצעד הגאווה, פעילות נשות הכותל והבית הפתוח. עיריית ירושלים מצאה דרך יצירתית ומבישה לתמוך בפעילות הקרן, הפוגעת בקדושתה של ירושלים".

באותם הימים שבהם הועבר התקציב, קינג היה חבר בהנהלת העיר ירושלים. "הבנתי שמדובר בהליך לא תקין בעליל והגשתי התנגדות. הייתי עד למקרה שבו עיריית ירושלים ביצעה מחטף לאור יום והכניסה בדרכים עקומות תקציבים עבור פעילות ארגונים המנסים בכל דרך לפגוע בקדושתה של ירושלים.

''גורמים בעירייה הבינו כי המפלגות החרדיות והדתיות לא יאפשרו בשום אופן להעביר את הכסף ולכן החליטו לבצע מהלך 'עוקף דתיים' ולהעביר את הכסף בדרכים פסולות", הוסיף קינג.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: ''עיריית ירושלים משתפת פעולה עם קרן שוסטרמן ועם קרנות רבות אחרות לטובת ירושלים ותושביה כבר שנים רבות. קרן שוסטרמן תורמת רבות לתגלית, מוסדות תרבות ועמותות רבות לחיזוק הקשר של יהדות התפוצות וצעירים לירושלים וישראל.

''הניסיון של קינג לנסות ליצר ספין פוליטי הוא שקוף ונלוז שכל כולו רחוק מהמציאות. העובדה שקינג הוציא הודעה לעיתונות לא אומרת שמה שכתוב בה נכון והעירייה תמשיך ותפעל יחד עם עמותות וגופים שונים למען ירושלים", נמסר.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה