הפסד של עשרות מיליונים ביום לרוכשי מניות לאומי

יום לאחר שהמדינה הודיעה על מכירת יתרת אחזקותיה בבנק, צנחה המניה ב-2.6% בבורסה. ההפסד המעורך של סיטי, שרכש את האחזקה, בעקבות הירידה הוא 30-20 מיליון שקל

הפסד של עשרות מיליונים ביום לרוכשי מניות לאומי

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
מדד ת"א בנקים נפל אתמול (ד') ב-2.1%, כשמניית לאומי צנחה ב-2.6% במחזור הגבוה בבורסה של 270 מיליון שקל. הנפילה הגיעה אחרי שביום שלישי בערב הודיע החשב הכללי באוצר כי מכר את יתרת אחזקות המדינה בלאומי (5.4%), 81 מיליון מניות, במחיר של 23.38 שקל למניה, ובתמורה של כ-1.9 מיליארד שקל.

יום קודם הוא פנה בהצעה לתשעה בנקי השקעות להציע הצעות לרכישת המניות. בסופו של דבר, סיטי נבחר כמי שיוביל את הליך המכירה, והוא רכש אותן מהמדינה יחד עם חדרי המסחר של בנק דיסקונט ופסגות. סיטי הציע הנחה של כ-1.5% בלבד לעומת מחיר מניית לאומי בסגירת המסחר שלשום.

בסיום המסחר אתמול התברר שכל מי שרכש את המניות מהמדינה - רשם הפסד. סך ההפסד ביום המסחר הראשון על החבילה הוא 30-20 מיליון שקל. בהפצות מסוג זה בנק ההשקעות, שמוביל את ההפצה, נוהג לרכוש חלק מהסחורה עבור הנוסטרו שלו - ואת רוב הסחורה עבור הלקוחות. הרווח של מי שמוביל הפצות מסוג זה נובע מהמרווח בין המחיר שלפיו נרכשות המניות למחיר שלפיו הן אמורות להימכר לאחר מכן ללקוחות.

ואולם, אתמול פעילים בשוק ההון העריכו כי הסוחרים שקיבלו את הסחורה, וציפו לעשות סיבוב מהיר על המניות שרכשו, כנראה העריכו שסיטי נתקע עם נתח מהמניות של לאומי - ובשל כך מימשו אתמול בהפסד קטן. עם זאת, עבור המדינה מדובר בהפצה מוצלחת במחיר גבוה למדי. ההודעה על מכירת מניות לאומי שהוא בנק ללא גרעין שליטה, הגיעה לאחר ששלשום בבוקר הודיעה שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, כי היא בדרך החוצה מהבנק, וכי מניותיה בבנק בשווי שוק של כ-7 מיליארד שקל יפוזרו בבורסה בשנים הקרובות.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה