איפה תוכלו להשיג אלכוהול מוזל לשנה החדשה?

לקראת סוף השנה האזרחית, השווינו מחירים של מוצרי אלכוהול בחנויות מקוונות וברשתות השיווק ובדקנו את השפעת רפורמת המיסוי האחרונה על השוק. אז איפה הכי כדאי לכם לקנות?

איפה תוכלו להשיג אלכוהול מוזל לשנה החדשה?

 

עם בוא חגיגות השנה האזרחית החדשה שתחל מחר, הלכנו לבדוק את מחירי בקבוקי האלכוהול הפופולרים ברשתות השיווק ובחנויות המקוונות והאם רפורמת המיסוי שהוזילה חלק ממוצרי האלכוהול באמת תורגמה לצרכן. לפני שאתם רצים לקנות ולפתוח את השמפניות כדאי שתדעו איפה הכי כדאי לכם לקנות.
אם בעבר היינו מחכים למכר שיטוס לחוץ לארץ שיקנה לנו משקאות אלכוהוליים בדיוטי פרי במחיר מוזל, היום כבר יש הרבה אלטרנטיבות אחרות ומוזלות בארץ לא פחות ובהישג יד. רשתות שיווק המתמחות במכירת משקאות חריפים וחנויות מקוונות שהוקמו לאחרונה מציעות מחירים אטרקטיבים לצרכנים.
בספטמבר האחרון שר האוצר, משה כחלון חתם על צו הפחתת מיסי האלכוהול לאחר ששנתיים אחורה שר האוצר דאז, יאיר לפיד העלה את המס האלכוהלי במטרה להוריד את צריכת השתייה האלכוהולית המזיקה, לאחר שנראה כי העלאת המחירים לא השפיעה על היקפי הצריכה החוק שונה והמחירים ירדו כאמור, בספטמבר האחרון.

האם הרפורמה מתגלגלת לצרכן? עמית סלובטיק מרשת "יין בעיר" אמר ל-ynet כי: "כתוצאה מהרפורמה של הוזלת המסים על מחירי האלכוהול יש עלייה גדולה בקנייה של המשקאות היקרים יותר. המשקאות החומים (וויסקי, קוניאק ורום) הם יקרים יותר מלכתחילה ושם הורגשה בעיקר ההוזלה המשמעותית. לפני הרפורמה המשקה הנמכר הייתה בעיקר הוודקה, היום כתוצאה מהרפורמה יש מעבר למשקאות החומים או לוודקות סופר פרימיום כמו גרייגוס בלוודר וכדומה".

השוואת מחירים ברשתות השיווק המתמחות במכירת אלכוהול
*המחירים רלוונטיים בין ה-30.12 ל-1.1 כולל
גידול פי 3 בצריכת היינות המבעבעים
סלובטיק הוסיף כי "בכל שנה לקראת הסילבסטר יש קטגוריית המבעבעים עולה בצריכה פי שלוש מהרגיל ואנו צופים שכך יהיה גם השנה. השנה יש גם ביקוש לשמפניות כשרות שייבאנו".

וואסים חינאווי, מבעלי רשת המשקאות והיין wine& more אמר: "אנו צופים עלייה של 50% במכירות שמפניות וקאוות לקראת חגיגות השנה האזרחית החדשה, גם בשל המחירים הנוחים ברשת וגם כפועל יוצא של מבצעי הרשת 3+1 על מותגים מובילים. אנו נערכים בתקופה הזו ומציעים ללקוחותינו את מיטב המותגים הבינלאומיים במחירים אטרקטיביים".

בתקופה בה מדברים הרבה על יוקר המחייה בארץ קמו בשנים האחרונות לא מעט חנויות מקוונות למכירת אלכוהול בשנים האחרונות המוזילות את העלויות שלהם כמו: חיסכון השכרת חנות, חשמל, עובדים וכדומה, ובכך מאפשרות מכירה של מוצרים במחיר משתלם יותר עבור הצרכן.

השוואת מחירים בין חנויות מקוונות
*המחירים רלוונטיים בין ה-30.12 ל-1.1 כולל
ליאון פאליק, בעלי אתר paneco מסביר: "בהקמת האתר עמדה לנגד עינינו מטרה עיקרית והיא לתת לצרכן הישראלי מוצר איכותי, שירות טוב במחירים נמוכים. למדנו כי משלוח חינם ומהיר זה אחד הדברים החשובים ביותר לצרכן הישראלי לא פחות מאיכות המוצר ומחירו. זה לא סוד שתחום המסחר משגשג ברשת, חוסך זמן לצרכן ועלויות לנו הבעלים.

"למה המחירים זולים? כי בתקופה בה כולם מדברים בישראל על יוקר המחיה, אצלנו מוכח שגם בתחום האלכוהול ניתן להרוויח מבלי להיות חמדן, בבעלותנו 180 חנויות דיוטי פרי ברחבי העולם דבר המאפשר לנו לתת לצרכן הסופי מחירים מצוינים. כוח הקניה שלנו גדול מאד. אפשר להרוויח אבל לא צריך להיות חמדן. הצרכנים הישראלים נהנים אצלנו מרכישת מוצרים אלכוהוליים מקוריים ואיכותיים במחירים האטרקטיביים בישראל ועם שליח שמגיע עד הבית ללא תשלום נוסף".