לאישור הקבינט החברתי כלכלי: 1,000 דירות לדיור הציבורי

שר האוצר, משה כחלון, יביא לאישור השרים הצעה לגיוס מיליארד שקל לטובת רכישה של כ-1,000 דירות לדיור הציבורי

לאישור הקבינט החברתי כלכלי: 1,000 דירות לדיור הציבורי

שר האוצר, משה כחלון יביא מחר (ב') לאישור הקבינט החברתי כלכלי הצעה לגיוס של מיליארד שקל לטובת רכישה של כ-1,000 דירות למלאי הדיור הציבורי. זאת בהמשך להחלטה להקצות כ-5% מכלל הדירות הנבנות כיום על קרקעות המדינה במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" לטובת הגדלת מאגר דירות הדיור הציבורי והקטנת זמן ההמתנה של משקי הבית הזכאים.

על פי המתווה שיובא לאישור השרים, חברת עמידר תגייס הון מהגופים המוסדיים ומהבנקים באמצעות הנפקת אג"ח. החזר ההלוואה, שימומן מתקציב המדינה, ייפרס על 10 שנים. סכום זה מצטרף להכנסות מחוק המכר המיועדות לרכישת דירות בהיקף של מיליארד שקל בשנת 2017.מהאוצר נמסר, כי משנת 2015 הוקצו מיליארד שקל לטובת רכישת דירות ו-350 מיליון שקל עבור תחזוקה ושיפוץ לדיור הציבורי. בנוסף, במסגרת הסכם שנחתם בין משרדי האוצר, הבינוי והשיכון והסוכנות היהודית, ייבנו כ-2,650 דירות קטנות המוקצות לזכאי הדיור הציבורי בסך כולל של 530 מיליון שקל.

עוד נמסר, כי בשנה האחרונה חברת עמידר נערכה לקראת גיוס ההון שצפוי לצאת לפועל תוך מספר שבועות מרגע סיום העבודה הממשלתית בנושא. התקציב המיועד למימון רכישת הדירות תוקצב בתקציב המדינה לשנים 2017 ו-2018 ומובא בחשבון במסגרת ההתחייבויות לשנים 2019 ואילך בתקציב משרד הבינוי והשיכון, בראשו עומד השר יואב גלנט מכולנו.

שר האוצר כחלון מסר, כי "מדובר בבשורה עבור מאות משפחות שמחכות יותר מדי שנים לקורת גג במסגרת הדיור ציבורי. המהלך יקצר באופן דרמטי את זמן ההמתנה לדירה וצמצם את תור הממתינים".