לגברים עשירים עם דעות קיצוניות יש את הנישואים המאושרים ביותר

ניתוח שנערך באוניברסיטת מרילנד מראה שלדת, דעות פוליטיות קיצוניות והכנסות גבוהות יש השפעה מכריעה על האושר בנישואים

לגברים עשירים עם דעות קיצוניות יש את הנישואים המאושרים ביותר

אנשים כיום בררנים יותר כשהם צריכים לבחור עם מי הם מתחתנים, וגם אחרי שבחרו הם ממתינים יותר זמן לפני שהם קושרים את החיים שלהם באלה של אדם אחר. מחצית מהנישואים מסתיימים בגירושים, וכיום הרבה יותר קל לצאת מנישואים לא טובים. לכן, ניתן היה להניח שחייהם של האנשים הנשואים בארה"ב יהיו טובים יותר, לא?

אבל "רמת האושר" של הנשואים בארה"ב יורדת בחדות. בשנות ה-70 אמרו 68% שהם "מאושרים מאוד" בתוך הנשואים. כיום רק 60% אומרים את זה.

אז מה פוגע בנישואים בארה"ב? פרופ' פיליפ כהן מהמחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטת מרילנד ניסה לבחון מיהם האמריקאים הנשואים המאושרים ביותר. הוא השתמש בנתונים שנאספו בסקר של ג'נרל סושיאל, שמפורסם שנים רבות וכולל נתונים על העמדות של אזרחי ארה"ב בשלל תחומים, והנתונים שלו נאספים בדרך כלל בראיונות אישיים.לדוגמה, גברים נוטים להגיד יותר שהם מאושרים בנישואים שלהם לעומת נשים. הנתונים האלה תואמים מחקרים אחרים שמצביעים על כך שגברים "מרוויחים" יותר מנישואים לעומת נשים. 64.8% מהגברים אמרו שהם מאושרים מאוד בנישואים שלהם, לעומת 60% מהנשים.באופן לא מפתיע, גם לדת יש תפקיד מכריע ברמת האושר בתוך נישואים. 59.2% ממי שהעידו על עצמם כי הם לא משתתפים באירועים דתיים אמרו שהם מאושרים בנישואים שלהם, לעומת 66.7% שאמרו שהם מאושרים בנישואים ומשתתפים באירועים דתיים יותר מפעם בשבוע.

קשה יותר להבין למה לאזרחי ארה"ב בעלי דעות פוליטיות קיצוניות (משני הצדדים) מעידים באופן כללי כי הם מאושרים יותר בתוך נישואים. "אפשרי שלאנשים בעלי דעות פוליטיות קיצוניות יש בני זוג שמסכימים איתם", אמר כהן.אבל מבין כל הגורמים שניתח כהן, זה שמשפיע הכי הרבה על האושר הוא המצב הכלכלי. קיים פער של 17% בין בני המעמד הגבוה למעמד הנמוך בשאלת האושר בנישואים. לפי כהן, יש סיבות הגיונות שתומכות בכך שעשירים מאושרים יותר בנישואים. הם בדרך כלל לחוצים פחות, הם יכולים להרשות לעצמם לצאת ליותר חופשות ולקנות יותר מתנות לבני הזוג.רק 53% מבני המעמד הכלכלי הנמוך אמרו שהם מאושרים מאוד בנישואים שלהם, לעומת 70% מבני המעמד הכלכלי הגבוה.