גלובל ריסרצ':השוואה בין התיכנון הכלכלי האיסטרטגי של סין לבין הקפיטליזם הכושל של ארה"ב

אתר גלובל ריסרצ' הקנדי דיווח כי הכתבים והפרשנים האמריקאיים הדקישו זמן ארוך על מנת לנתח את האישיות של הנסי הסיני שי ג'ינפינג ואת השקפת עולמו הנוגעת למינויים בהנהגה של המדינה

גלובל ריסרצ':השוואה בין התיכנון הכלכלי האיסטרטגי של סין לבין הקפיטליזם הכושל של ארה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
שמו של שי ג'ינפינג, נשיא המפלגה הקומוניסטית של סין ומנהיג המדינה, הוכנס לחוקת המפלגה בסוף ועידת המפלגה שנערכה לכבוד סיום כהונתו הראשונה. ג'ינפינג, שהחל את כהונתו בשנת 2012, מתחיל עכשיו כהונה שנייה שעתידה להסתיים בשנת 2022.
בפתח הוועידה הצהיר שי כי תוכניתו היא להכניס את סין לתקופה חדשה. שי אמר כי המשימה הלאומית הנוכחית של סין תימשך עד 2035, ומטרתה היא הפיכת סין למדינה מודרנית בכל קנה מידה. לאחר מכן, כחלק מהתכנית להפוך אותה למעצמה עולמית עד אמצע המאה ה-21, תלך סין ותתפוס את מקומן של המעצמות המערביות בהנהגת העולם. שי קרא ליצירת עידן חדש בו סין תהווה את המעצמה העולמית ותהפוך את עצמה לכוח אימתני שיוביל את הכלכלה והפוליטיקה העולמית. "העם הסיני קם, התעשר והתחזק. ועכשיו תתחיל תקווה בה סין תתקרב יותר למרכז הבמה" אמר שי.
חלק מתכניתו של שי הינה עידוד ההשקעה בסין, לצורך פיתוחו של המשק הסיני, ויצירת ביקוש מקומי רחב לתוצרת המדינה. צמיחה והשקעה גבוהות בסין יביאו, לדעתם של מנהיגי המדינה, ליצירת מעמד ביניים רחב ומשק גדל. לצורך כך מגבילה כבר היום הממשלה את יציאת ההון הסיני מהמדינה, ומחייבת את השקעתו החוזרת בתוך סין.
אנשי העסקים הגדולים ביותר בסין הביעו תמיכה בתכניתו של שי. "כשהקשבתי לנאום של שי, הרגשתי גל של רגשות שמציף אותי", אמר וונג ג'אילן, ראש קבוצת וונדה, קונגלומרט סיני המחזיק בשטחי נדל"ן עצומים במדינה.

בנוסף, כצעד לביסוס מעמדה הכלכלי והפוליטי של סין, מאז שנת 2013 דוחפת סין להשקעה מאסיבית בפיתוח תשתיות במדינות אסיה בעלות של 40 מיליארד דולר, אותה מוביל שי, וזכתה לשם "החגורה והדרך". פיתוח התשתיות אמור לאפשר הקלה והוזלה של ייצוא סיני לאירופה, ע"י יצירת תשתית מסחר יעילה דרך היבשה והים. לצורך כך, השקיעה ממשלת סין מיליארדים במסילות ברזל ונמלים לאורך צירי המסחר המרכזיים באסיה. מטרה נוספת למהלך זה עשויה להיות עידוד הצמיחה במדינות אסיה השונות אשר עשוית להפוך בעצמן לשווקים בעלי ביקוש לתוצר סיני.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה