התחזית הפסימית של בנק אוף אמריקה לשווקים מבוססת על המספר המטורף הזה: 702

בעוד שכלכלת ארה"ב צפויה לצמוח והרווחים יגיעו לשיא – יש כמה סיבות משכנעות להאמין שמרוץ העליות בשווקים יגיע לסופו ב-2018 ומשם הם ייסוגו

התחזית הפסימית של בנק אוף אמריקה לשווקים מבוססת על המספר המטורף הזה: 702

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
כלכלת העולם וארה"ב עתידות לעבור שנה מצוינת. השווקים, לא כל כך. זוהי תחזיתו הלא מעודדת של בנק אוף אמריקה מריל לינץ' ל-2018. אסטרטגים בבנק מצפים שכלכלת ארה"ב תצמח ב-2.4% בשנה הבאה, לעומת 1.5% שצמחה ב-2016. אולם עבור המניות חוזים כלכלני הבנק שיא באמצע השנה, ונפילה לאחר מכן, ובמקביל נפילות בשוק האג"ח הממשלתיות, שהתשואות עליהן יעלו. ההערכה מבוססת על המספרים המדהימים הבאים:

עוד גורם שמעיב על השווקים הוא אג"ח זבל אירופיות (אגרות חוב מסוכנות בעלות דירוג השקעה נמוך במיוחד), שנסחרות עתה בתשואות נמוכות מאלו של אג"ח של ממשלת ארה"ב – מה שמעיד שהמשקיעים מוכנים לקחת סיכונים גבוהים, ורמות התנודתיות של S&P 500 ששקעו מתחת לשפל של 50 שנה.

כל המספרים הללו מאותתים שמרוץ הפרים – העליות המתמשכות בשווקים – מגיע לסופו, והאנליסטם של בנק אוף אמריקה חוזים כי הרווחים והנזילות של החברות יגיעו לשיא ולאחר מכן תהיה נסיגה בשוק. שלב האצת הצמיחה נושא עימו סיכונים, לדברי האנליסטים.

עם זאת, משקיעים שיתכוננו היטב לנשימות האחרונות של מחזור העליות בשווקים ייהנו מהתשואות הטובות ביותר, לפי הניתוח. "השמקיעים רודפים אחר צמיחה ונכסים מניבים תשואות בשוק פרים שתודלק והתאפשר בזכות הנזילות שסיפקו הבנקים המרכזיים", אמר בהודעה שפורסמה עם הוצאת הדו"ח מייקל הרטנט, ראש אסטרטגיית השקעות גלובלית בבנק. הוא השווה את השווקים לאיקרוס שטס גבוה לשמש במיתולוגיה היוונית, ואמר כי טיסת איקרוס מתקרבת לסופה עם נכונות המשקיעים לקחת סיכונים, התלהבות היתר שלהם, ומהלך הקטנת הנזילות של הבנקים המרכזיים שהולכים ומסירים את תמיכתם מהשווקים.

בין התחזיות של הבנק ל-2018: תשואות מתונות על אג"ח, דולר חזק יותר, תנודתיות גבוהה יותר ומרווחי אשראי קטנים יותר. האינפלציה "תהיה הסיפור הגדול של השנה, בפרט שהצמיחה בארה"ב עשויה לעלות על התחזיות בגלל רפורמת המס של טראמפ".

הכי נצפות

אין תוצאה