מדד האומללות: ונצואלה בצמרת; מצבה של ישראל רק משתפר

ונצואלה דורגה זו השנה הרביעית ברציפות במקום הראשון במדד האומללות של בלומברג, שמתבסס על אינפלציה ואבטלה; ישראל היא בין עשר הכלכלות הכי פחות אומללות בעולם, לצד מדינות כמו תאילנד וסינגפור

מדד האומללות: ונצואלה בצמרת; מצבה של ישראל רק משתפר

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ישראל היא אחת הכלכלות הכי פחות אומללות בעולם, ומצבה אף צפוי להשתפר השנה, כך לפי מדד האומללות של בלומברג. המדינה הראשונה במדד, שמדרג 66 מדינות לפי תחזיות האינפלציה והאבטלה שלהן, היא ונצואלה, זו השנה הרביעית ברציפות. תאילנד, לעומת זאת, נמצאת במקום האחרון, מה שמעיד כי היא הכלכלה הכי פחות אומללה, ואחריה סינגפור.

מדד האומללות של בלומברג מתבסס על הרעיון שאינפלציה ואבטלה משקפות את מצב הרוח של האזרחים. ואולם רמה נמוכה מדי של שני הנתונים האלה עלולה לפעמים להיות מטעה: מחירים נמוכים באופן תמידי עלולים להיות סימן לביקוש חלש, ואבטלה נמוכה מדי כובלת עובדים שרוצים למצוא עבודה טובה יותר.

ישראל המשיכה להיות גם השנה בין עשר הכלכלות הכי פחות אומללות בעולם. היא דורגה במקום ה-62, מה שהופך אותה לשישית מבין הכלכלות הכי פחות אומללות, וצופה לה שיפור לעומת השנה שעברה, אז היתה במקום ה-61 במדד האומללות. מדינות כמו דנמרק, הונג קונג, סין וארה"ב דורגו כאומללות יותר מבחינה כלכלית מאשר ישראל.

ונצואלה סובלת מהיפר-אינפלציה, ולכלכלנים קשה לאמוד את הקצב האמיתי של עליית המחירים, כשהשוק השחור מספק אינדיקציה. הממשלה הורידה לאחרונה את מחיריהם של מצרכים מסוימים, מה שהקל מעט את האינפלציה, אך היא עדיין צפויה להסתכם, לפי הערכות כלכלנים, ב-1,864% השנה. קרן המטבע הבינלאומית, לעומת זאת, צפתה זינוק של 13,000% במחירים השנה, אחרי עליה של 2,400% ב-2017. במקום השני מדורגת דרום אפריקה ואחריה ארגנטינה, מצרים, יוון וטורקיה.

גם רומניה מתקדמת בכיוון הלא נכון. כלכלנים צופים לה אינפלציה של 3.3% ב-2018 אחרי עליית מחירים מתונה יותר בשנה שעברה, ולכן היא עלתה 16 מקומות במדד האומללות, אל המקום ה-34. מקסיקו, לעומת זאת, עשתה את ההתקדמות הגדולה ביותר במדד השנה, וירדה 16 מקומות לאחר שהאינפלציה והאבטלה בה ירדו.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה