צוקרברג מכר מניות של פייסבוק לפני הקריסה - וחסך כ-40 מיליון דולר

על פי ה-SEC, לפני היום שבו צנחה מניית פייסבוק בכ-7% - הירידה היומית החדה ביותר מאז 2012 - היה עסוק מייסד החברה במכירת מניותיה; צוקרברג מכר עד כה השנה כ-5 מיליון מניות של פייסבוק

צוקרברג מכר מניות של פייסבוק לפני הקריסה - וחסך כ-40 מיליון דולר

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
כ-5 מיליארד דולר נמחקו אתמול (ב) מהונו הנקי של מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, לאחר שפורסמו החדשות כי מידע על 51.3 מיליון משתמשי הרשת החברתית הגדולה בעולם נאסף בחשאי ללא אישורם. עם זאת, ההפסד היה יכול להיות צורב יותר, על פי מסמכי רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC ) ואתר "מרקטווץ'".

על פי ה-SEC, לפני היום שבו צנחה מניית פייסבוק בכ-7% - הירידה היומית החדה ביותר מאז 2012 - היה עסוק צוקרברג במכירת מניות של החברה שאותה ייסד. על פי חישובים שערך "מרקטווץ'", שווי המניות שנמכרו (וההפסד שנחסך מצוקרברג) הוא כ-40 מיליון דולר.צוקרברג מכר עד כה השנה כ-5 מיליון מניות של פייסבוק. לאור מחיר הסגירה של המניה אמש בוול סטריט, שווי המניות שמכר במהלך 2018, במסגרת תוכנית שנקבעה מראש, הוא 855 מיליון דולר. הרווח של צוקרברג מסתכם בכ-900 מיליון דולר, על פי חישובים של "מרקטווץ'".

דוברת פייסבוק ונסה צ'אן אמרה כי מכירת המניות אמורה לממן את יוזמת צ'אן-צוקרברג, ארגון הצדקה שמייסד פייסבוק הקים עם אשתו ב-2015. במסמכים שהגיש ל-SEC, אמר צוקרברג כי הוא מתכנן למכור מניות של פייסבוק בשווי של לפחות 6 מיליארד דולר במהלך 18 הודשים הבאים כדי לממן את פעילות הארגון.

"בשנה וחצי האחרונות, הביצועים של פייסבוק טובים והערך של המניות שלנו צמח לרמה כזאת שאני יכול לממן במלואה את פעילות הפילנתרופיה שלנו ולשמור על שליטה בפפייסבוק במשך 20 השנים הבאות או יותר", כתב פייסבוק במסמכים. "כתוצאה מכך, ביקשתי מהדירקטוריון שלנו לגנוז הצעה להגדיר מחדש את המניות שלנו – והוא הסכים".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה