תביעה: יצרנית התרופות גרמה למטופלים להתמכר למשככי כאבים - ואף למוות

מדינת מסצ'וסטס תובעת את פרדו פארמה ו-16 מנהלים, כולל המנכ"ל ובעלי השליטה, בטענה כי הטעתה מטופלים ורופאים בנוגע לסכנות בשימוש אופיואידים

תביעה: יצרנית התרופות גרמה למטופלים להתמכר למשככי כאבים - ואף למוות

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
מסצ'וסטס תובעת את פרדו פארמה, יצרנית משככי הכאבים הממכרים אוקסיקונטין -אופיואידים ואת מנהליה, בטענה כי החברה יצרה "רשת כזבים לא חוקית", כדי להגביר את השימוש בתרופות ולהגדיל את רווחיה.

חברת פרדו פארמה נתבעת בכמה מדינות על ידי הממשל המקומי, אך מסצ'וסטס היא המדינה הראשונה שתובעת גם את מנהלי החברה, כך אמרה התובעת הכללית של מסוצ'סטס מאורה הילי. כנאשמים בתביעה מופיעים 16 מנהלים בחברה, כולל מנהלים לשעבר, ביניהם המנכ"ל קרייג לנדאו ואנשים ממשפחת סאקלר, בעלת השליטה בפרדבתביעה נטען כי פרדו הטעתה מטופלים ורופאים בנוגע לסכנות בשימוש באופיואידים, ועודדה מתן מרשמים כדי להאריך את הזמן שמטופלים לוקחים את התרופה וכן סימנה כקהל יעד אוכלוסיות חלשות, כמו זקנים. פרדו מכחישה את ההאשמות.

פרדו שילמה 19.5 מיליון דולר ב-2007 במסגרת הסכם פשרה עם 26 מדינות בארה"ב, כולל מסצ'וסטס, לאחר שהואשמה בשיווק אגרסיבי של תרופות אוקסיקונטין לרופאים. במסגרת ההסכם פרדו לא הודתה באשמה.

בתביעה נטען כי מנהלי החברה עודדו התנהלות בלתי הולמת של החברה, שגרמה למותם של אנשים, כדי להגדיל את הרווחים. מכירת 70 מיליון מנות של אופיואידים במרשם בארה"ב בעשור האחרון הכניסו לחברה 500 מיליון דולר, לדברי הילי.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה