סוחר שורט תובע את אילון מאסק: הונה את משקיעי טסלה

אנדרו לפט טוען כי ההצהרות של מאסק בטוויטר על הפיכת טסלה לפרטית נועדו לפגוע בסוחרים שמהמרים נגד מניית יצרנית המכוניות החשמליות.לפט דורש להפוך את התביעה שלו לתביעה ייצוגית

סוחר שורט תובע את אילון מאסק: הונה את משקיעי טסלה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
אנדרו לפט, מייסד קרן הגידור סיטרון והמשקיע האקטיביסט שכינה את חברת התרופות וליאנט "אנרון של מגזר הפארמה", תובע את טסלה (280.95 +0.07%) ואת יו"ר החברה אילון מאסק בגין ניפוח מחיר מניית החברה.

לפט מעוניין להפוך את התביעה שלו לתביעה ייצוגית עבור כל מי שהשקיע בטסלה בין ה-7 באוגוסט ל-17 באוגוסט. בתביעה צוין כי מאסק, שידוע בסכסוך הוותיק שלו עם סוחרי שורט, ביצע מניפולציה במחיר מניית טסלה כדי לפגוע בסוחרי שורט - ובכך פגע בכל המשקיעים החברה. בתביעה נטען כי מאסק פירסם מידע שקרי ומטעה.

סוחרי שורט לווים מניות במחיר מסוים ומהמרים כי מחיר המניה יירד. לאחר מכן, הם רוכשים את המניות במחיר נמוך ומייצרים רווח. לטענת התביעה ההונאה, לכאורה, החלה ב-7 באוגוסט כאשר מאסק צייץ בטוויטר: "שוקל להפוך את טסלה לחברה פרטית לפי מחיר מניה של 420 דולר. מימון מובטח". בציוץ נוסף באותו יום כתב מאסק: "תמיכת המשקיעים מובטחת. הסיבה היחידה שדבר אינו וודאי היא שאישור המהלך תלוי בהצבעת בעלי המניות".בעקבות הציוץ עלתה מניית טסלה לשיא של 387.46 דולר. ביום המסחר ב-7 באוגוסט ננעלה המניה במחיר 379.57 דולר - עלייה של 11% לעומת היום הקודם. נפח המסחר עלה ב-30 מיליון מניות, לפי התביעה. זוהי רק אחת מבין כמה תביעות שהגישו בעלי מניות בטסלה בעקבות הציוץ של אילון מאסק. כשבועיים לאחר מכן, מאסק הודיע כי החליט לוותר על תוכנית הפיכת טסלה לחברה פרטית.

לפט ידוע בכך שהיה אחד המבקרים הראשונים של יצרנית התרופות וליאנט, לפני הקריסה של החברה ב-2015. באוקטובר של אותה שנה, טענה סיטרון כי וליאנט משתמשת באסטרטגיה של אנרון של רישום מכירות מזויפות ללקוחות שלא קיימים. וליאנט, בהנהלתו של ג'ו פאפא - מנכ"ל פריגו לשעבר - שינתה את שמה לבאוש הלת. מניית החברה ירדה ב-86% מאז הדיווח של סיטרון.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה