טראמפ הטיל מכסים - וגירעון הסחר של ארה"ב עם סין דווקא עלה

סין מצליחה להביס את התחזיות להיחלשות היצוא בעקבות המכסים שהטיל טראמפ על מוצרים סיניים ותחזיות לירידה בביקוש העולמי.גירעון הסחר של ארה"ב מול סין התרחב ל-34.1 מיליארד דולר בספטמבר

טראמפ הטיל מכסים - וגירעון הסחר של ארה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
גירעון הסחר של ארה"ב מול סין התרחב לשיא של 34.1 מיליארד דולר בספטמבר בעקבות עלייה של 13% ביצוא מסין לארה"ב, לעומת ספטמבר 2017 - זאת למרות ההחרפה במלחמת הסחר בין שתי המעצמות הכלכליות. היצוא מארה"ב לסין עלה ל-46.7 מיליארד דולר, כך לפי נתוני רשויות המכס בארה"ב שפורסמו היום (ו'). יצוא מוצרים אמריקאים לסין עלה ב-9% בספטמבר ל-12.6 מיליארד דולר, לאחר ירידה של 11.1% באוגוסט.

היצוא הסיני לארה"ב הביס, לפחות זמנית, את התחזיות להיחלשות היצוא בעקבות הטלת מכס של 25% על מוצרים סיניים במסגרת מלחמת הסחר שמנהל ממשל טראמפ עם הממשל הסיני. "היצוא הסיני ממשיך לאתגר את המכסים שהטילה ארה"ב בחודש, אך היבוא לסין מתקשה להתמודד עם ירידה בביקוש בשוק המקומי", אמר ג'וליאן אוונס פריצ'רד, אנליסט בחברת המחקר קפיטל אקונומיקס. "אנו צופים ירידה ביצוא וביבוא ברבעונים הקרובים", לדבריו.

זהו החודש השני ברציפות שלסין יש עודף סחר מול ארה"ב, לאחר שבאוגוסט גירעון הסחר של ארה"ב מול סין הסתכם ב-31 מיליארד דולר. העלייה ביצוא נבעה מכך שיצרנים מיהרו לספק הזמנות לפני שארה"ב תטיל מכסים על מוצרים סיניים נוספים ותעלה את המכסים שהטילה, ברמה של 10%, ל-25%. אך היצרנים הסינים נהנו גם מעלייה בביקוש בארה"ב והיחלשות היואן, שגורם להוזלת הסחורות שלהם בחו"ל. היואן איבד כמעט 10% מערכו מול הדולר השנה.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה