למה כדאי לכם לאכול עגבנייה דווקא בקיץ?

האם תפריט עשיר בעגבניות עשוי להיות תרופת פלא לסרטן העור? תרכובות האחראיות לצבע האדום של הפרי, יכולות להגן מפני קרני UV

למה כדאי לכם לאכול עגבנייה דווקא בקיץ?

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
אכילת עגבניות מדי יום, עשויה להציל את חייהם של חולי סרטן העור, כך עולה ממחקר חדש. מסתבר שהצבע האדום שבעגבניה, מגן על העור מפני נזקי השמש. סיבה מעולה לצרוך יותר עגבניות דווקא בחודשי הקיץ אבל לא רק.

ניסוי שנערך בעכברים, הראה כי אלה שאכלו דיאטה יומית של אבקת עגבניות, הקטינו את גידולם. כאשר סרטן העור מתפשט בבני אדם, זה דומה גנטית לזה של העכברים. זה עלול להיות קטלני וקשה לטיפול.חוקרים מאוניברסיטת אוהיו האכילו עכברים בתזונה אינטנסיבית של אבקת עגבניות במשך 35 שבועות, תוך מעקב על קבוצת ביקורת. כל המכרסמים נחשפו לאור אולטרה סגול אשר מוכח כגורם לסרטן העור בבני אדם. החוקרים גילו כי אלו שצרכו את אבקת העגבניות סבלו ב-50% פחות מגידולים סרטניים קטלניים.
עם זאת, הממצאים היו רק בעבור עכברים ממין זכר, שכן לא נמצאו שינויים בין קבוצות הנקבות. לדברי החוקרים, עכברים זכרים מפתחים גידולים מוקדם יותר לאחר חשיפה לקרינה אולטרה סגולה כי הגידולים שלהם יותר גדולים וקטלניים. "מה שעובד אצל גברים לא תמיד עובד טוב באותה מידה אצל נשים ולהיפך".

סרטן העור הוא אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר מכל סוגי הסרטן, ורוב סוגי סרטן העור נגרמים כתוצאה מחשיפה לשמש, לכן נסו לשהות פחות בשמש, להגן על העור באמצעות קרמים וביגוד ולאכול יותר עגבניות.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה