6 דברים מפתיעים שיקרו לכם אם תשנו בעירום

מעבר לזה שתוכלו לחסוך בחשבון החשמל שלכם, אם תוותרו על הפיג'מה בקביעות, תחזקו את מערכת החיסון, תישנו יותר טוב, תשפרו את הקשר הזוגי שלכם ואפילו תרדו במשקל

6 דברים מפתיעים שיקרו לכם אם תשנו בעירום

בחום המחריד של אוגוסט, לא צריך הרבה סיבות כדי לוותר על הבגדים לגמרי בלילה, אבל מסתבר שלוויתור על הבגדים, יש עוד כמה יתרונות בריאותיים וזוגיים שישכנעו אתכם סופית לישון ללא בד. הנה 6 דברים שיקרו לכם אם תחליטו ללכת לישון בעירום.
1. הקשר שלכם ישתפר פלאים
סקר שנערך בקרב 2,000 בריטים, מצא כי 57% מאלו שישנו בעירום דיווחו שהם יותר מאושרים במערכת היחסים שלהם. נתון זה גבוה ב-9 אחוז מאלו שלובשים פיג'מה ואחריו 43% שלובשים כותונת לילה.

2. מניעת סוכרת
מחקר שנערך בארצות הברית, ובדק כיצד טמפרטורת חדר השינה משפיעה על השומן, בדק בתקופה של 4 חודשים בכל פעם 5 גברים שישנו בחדרים מחוממים של 38 מעלות צלזיוס. לאחר 4 שבועות, כאשר הם ישנו בטמפרטורה קרה יותר, שומן החום שלהם הוכפל והרגישות לאינסולין שלהם הייתה טובה יותר. החוקרים הגיעו למסקנה, שבכך הסיכון שלהם לסוכרת ירד.

3. מסייע לבריאות טובה של האישה
סביבה חמה מדי עלולה לדרבן צמיחה של פטריות או חיידקים באזור הנרתיק. לנשים הישנות בעירום, יש סיכוי טוב לנגישות אוויר באזור ולמניעת זיהומים.
4. לשינה טובה יותר
מומחים לשינה מסכימים עם העובדה ששינה בעירום תגרום לשינה טובה יותר, איכותית יותר ובלי הפרעות שהבגדים עלולים לגרום להן. בנוסף, לבישת בגדים מפריעה לירידת טמפרטורת הגוף ומפריעה לשינה.

5. טוב יותר למערכת החיסון
כאשר מגע של בד פוגש את העור, בלוטת יותרת הכליה שלנו מקבלת אזהרה ומשחררת הורמון לחץ שנקרא קורטיזול. קורטיזול מדכא את התגובה החיסונית. שינה עם עור חשוף, מעלה ב את הרמות של האוקסיטוצין ולכך יכולה להיות השפעה חיובית על לחץ הדם.
6. לירידה במשקל
אם כל הסעיפים מעלה לא שכנעו אתכם עד עכשיו לישון בעירום, אז שימו לב לזה: שינה ללא בגדים תעזור לגוף בתהליך ירידה במשקל. כשאנחנו ישנים בלי בגדים, הגוף משחרר הורמון שעשוי לסייע להקטנת מסת השומן והעלאת מסת השריר, דבר שבהחלט נחוץ כשמעוניינים בגוף חטוב יותר.