שערוריית ההסתרה של התרופה המסרטנת

שערוריית ההסתרה של התרופה המסרטנת

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
כחמישים אלף ישראלי נטלו על בסיס קבוע ויומיומי תרופה המיועדת לטיפול בלחץ דם ובבעיות בספיקת הלב מבלי שאיש הזהיר אותם, שתרופה זו מסוכנת ועלולה להכניס את נוטלי התרופה לסכנה מוחשית ללקות במחלת הסרטן.

אצבע מאשימה מופנית עתה בעיקר כלפי משרד הבריאות שנזכר רק עכשיו לקרוא לרבבות האזרחים לחדול מייד משימוש בתרופה בשם Valsartan Dexcel. התרופה מיוצרת על ידי החברה הישראלית דקסל. המשתמשים בתרופה צריכים לגשת לרופא ולקבל מרשם לתרופה אחרת האמורה לטפל במחלות אלה.
הביקורת כלפי משרד הבריאות באה בעקבות העובדה שההודעה המשותפת עם החברה המייצרת היתה עמומה במתכוון ומטשטשת מציאות. בהודעה לציבור נאמר כי "ההנחיה ניתנה בעקבות קבלת הודעתו של יצרן חומר גלם הכלול בתכשיר על פגם באיכות חומר הגלם שסופק לדקסל. ההנחיה ניתנה מחמת הזהירות, בשל חשש שהפגם האמור עלול להשפיע על בטיחות השימוש בתכשיר".
לעומת זאת בחו״ל פורסם מפורשות בידי גורמי בריאות ממלכתיים רשמיים שהתרופה מכילה חומר החשוד כמסרטן בשם NDMA (ניטרוסודימתילאמין). החומר חדר כנראה בתהליך הייצור של חומר הגלם בסין.
במשרד הבריאות אומרים בתגובה כי "כרגע החקירה תבדוק את כמות החומר NDMA הפעיל על מנת לדעת האם קיים סיכון בתכשיר המוגמר. המטופלים יקבלו מידע שקוף ובהיר לאחר קבלת תוצאות החקירה הסופית כפי שיפורסם באירופה".
מחברת דקסל נמסר: "מלוא המידע שבידינו הועבר בזמן אמת למשרד הבריאות. ההודעה על החזרת התכשיר שהתפרסמה לציבור באתר משרד הבריאות ובעיתונות הכתובה בוצעה בהנחיית משרד הבריאות ובאישורו״.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה