הכירו את "האימון הביולוגי" שעושה פלאים בריפוי מחלות

את התחום שלמדה שרון סבטוב רותם איש אינו מכיר בישראל, מה שלא מונע ממנה להציע מזור לכולם. וגם: מולי גרוסמן טוען שהוא ד"ר לפסיכולוגיה רק התואר שלו הוא עוד מוצר מבית החרושת של אוני' אימפרסיאל בקוסטה ריקה

הכירו את

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
"האם יש טיפול אלטרנטיבי לדלקת עיניים לילד בן 7?", שואלת אמא מודאגת בפייסבוק ומקבלת מגוון תשובות. כך למשל אומר לה אחד הגולשים שעם עיניים הוא לא היה מתעסק אלא מתייעץ עם רופא. גולשת אחרת, שרון סבטוב רותם כותבת: "דווקא יש" ומוסיפה את הסמיילי המתבקש. מה יש? "אימון ביולוגי, ריפוי טבעי עצמי, ללא תרופות או תופעות לוואי". כשנשאלת סבסטוב רותם מהי הכשרתה, מזדרזת האם להסביר שהיא מכירה אותה וסומכת עליה.

בשיחה עם סבטוב רותם עלתה מיד השאלה כיצד היא יכולה לטפל בעניין כזה לאור העובדה שאין לה כל הכשרה רפואית. סבטוב רותם, שהיא מטפלת אלטרנטיבית לכל דבר, ענתה שהיא לא נוגעת בחולה חלילה, רק מדברת אתו כדי "להבין את הקונפליקט הרגשי שיצר את המחלה". האם הוכשרה לדבר עם ילדים על בעיות רגשיות?

מסתבר שסבטוב רותם למדה בצ'ילה נושא המכונה "ביולוגיה טוטאלית". תחילה אמרה שלמדה "במשך שנה", אחר כך הסתבר שזו לא באמת שנה מלאה אלא כמה ימים פה ושם. את המושג "אימון ביולוגי" איש לא מכיר בישראל, בוודאי לא במשרד הבריאות, מה שלא מונע מסבטוב רותם להציע מזור לכולם - החל מדלקת גרון דרך סינוסיטיס, קוצר נשימה, עייפות ועד התמכרויות ועוד. הידעתם למשל כי "בעיות בגב נוצרות על פי רוב מקונפליקטים נמשכים?". גם בהם סבטוב רותם תטפל.

במדינה שבה צומחים "קואוצ'רים" תחת כל עץ רענן (יש קואוץ' באנגלית או מאמן בעברית – מאיפה ה"קואוצ'ר"?) אין סיבה להתרגש לכאורה דווקא מסבטוב רותם. אלא שהמאמנת הזו לא מציעה סתם "אימון עסקי" או "העצמה", אלא ריפוי של מחלות בלי שיש לה כל הכשרה רלוונטית וזה כבר יכול להיות מסוכן. שימו לב.

סבטוב רותם טרקה את הטלפון וסירבה למסור תגובה.

את התחום שלמדה שרון סבטוב רותם איש אינו מכיר בישראל, מה שלא מונע ממנה להציע מזור לכולם. וגם: מולי גרוסמן טוען שהוא ד
"ד"ר" שמואל מולי גרוסמן מספר על עצמו סיפורי אלף לילה ולילה: גרוסמן הוא מטפל זוגי, מיני ומשפחתי, פסיכותרפיסט, מגשר כללי ומשפחתי, יועץ נישואין, מטפל בשיטת אימאגו ובשיטה המערכתית, מטפל פרטני ומדריך הורים. הוא מפעיל קליניקות בירושלים, מודיעין ובתל אביב. יש לו ניסיון עם זוגות מהמגזר הדתי, החילוני והחרדי. גרוסמן גם מרצה בנושאי זוגיות וכותב בפרסומי מכון אבולעפיה - המכללה לפסיכולוגיה יהודית למגזר הדתי-חרדי. שם, מגדילים ומציגים אותו כ"פסיכולוג קליני".

אך גרוסמן הוא לא זה ולא זה. את התואר השלישי שלו, בפסיכולוגיה, לא פחות, רכש בעזרת העבריין המורשע עקיבא פרדקין, שהחקירה המשטרתית בעניין תעשיית התארים הפיקטיביים שהוא עומד בראשה - עדיין מתנהלת. בשיחה איתי סיפר גרוסמן שקיבל את התואר השלישי מ"קוסטה ריקה". פרט מעניין הוא שמרבית ה"דוקטורים" לא זוכרים את שם האוניברסיטה בה "למדו", אלא נוקבים בשם המדינה.

כמו אחרים, גם גרוסמן עשה את "התואר" בהתכתבות ולא הגיע מעולם לאוניברסיטת אימפרסיאל. באותו מוסד מרוחק, שאינו מוכר בישראל, רכשו עוד רבים אחרים תארים ובהם גם אחד מבכירי החברה למתנ"סים שי רייכנר. גרוסמן אינו רשום בספר הפסיכולוגים של משרד הבריאות ואיננו פסיכולוג.

את התחום שלמדה שרון סבטוב רותם איש אינו מכיר בישראל, מה שלא מונע ממנה להציע מזור לכולם. וגם: מולי גרוסמן טוען שהוא דעל פי הגף להערכת תארים אקדמיים מחו"ל במשרד החינוך, אוניברסיטת אימפרסיאל מקוסטה ריקה כלל לא רשאית לתת תואר שלישי. זה לא מנע מגרוסמן לספר שיש לו אישור מהגף ואפילו "מכתב אישור מעורך דין". עורך הדין שעליו הוא מדבר הוא שגיא בנאו, גיבור נוסף בסדרת התחקירים על התארים המזויפים בישראל. בנאו היה "דוקטורנט" במוסד אחר חביב על פרדקין - IUBL הלא קיים בקליפורניה. במקרה של גרוסמן, בנאו הוא זה ש"אישר" ל"ד"ר גרוסמן" שהתואר שקיבל מקוסטה ריקה מוכר בישראל.לשאלה בעניין השכלתו סיפר גרוסמן כי הוא בעל תואר ראשון בחינוך מסמינר "מורשת יעקב" החרדית. לדבריו, גם התואר השני שלו קיבל מ"קוסטה ריקה", בהתכתבות. עוד הוסיף כי הוא מעולם לא הציג עצמו כפסיכולוגי קליני. בקבלות שלו הוא מוצג כדוקטור לפסיכולוגיה. מאיר אבולעפיה, ראש מכון אבולעפיה (שאינו מפוקח על ידי איש), מודה שלא באמת בדק אך מגן על גרוסמן: "הוא עשה דוקתורט בפסיכולוגיה מחו"ל שהוא למד שלוש שנים", כך לשון תגובתו.

גרוסמן מסר בתגובה: "מעולם לא הצגתי את עצמי כפסיכולוג. בהרצאותיי ובטיפוליי אני מציג את עצמי כדוקטור לפסיכולוגיה וכך גם בכרטיס הביקור שלי, בעמוד הפייסבוק, באתר וכן בחשבוניות. במשך כשלוש שנים רצופות עמלתי קשות על המחקר שהעניק לי את התואר דוקטור. להרשעתו של פרדקין התוודעתי רק בעקבות פניית הכתבת אולם אין לכך קשר להיקף ועומק עבודתי. כיום אני נמצא לקראת סיום הגשת עבודת דוקטורט בהתמחות אחרת באוניברסיטה מוכרת בספרד. האוניברסיטה הכירה בתואר השני שבידי, מאותה אוניברסיטה בקוסטה ריקה, כתואר מוכר לכל דבר ועניין".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה