עסקת ענק: סופטבנק תרכוש חלק מחברת אובר ב-10 מיליארד דולר

אובר, חברת שיתוף הנסיעות הגדולה בעולם חתמה על הסכם עם קבוצת משקיעים בהובלת סופטבנק שבמסגרתו יימכרו מניות החברה

עסקת ענק: סופטבנק תרכוש חלק מחברת אובר ב-10 מיליארד דולר

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
אובר, חברת שיתוף הנסיעות הגדולה בעולם, אישרה את הצעתה של סופטבנק, קרן ההשקעות בטכנולוגיה היפנית, לרכוש אחזקות במיליארדי דולרים בחברה – אחת מהעסקות הפרטיות הגדולות ביותר אי פעם במגזר הסטארט-אפים.

במסגרת ההסכם סופטבנק וחברת אחרות ישקיעו עד מיליארד דולר בחברה, ובשבועות הקרובים יוכלו להגיש הצעה לרכישת מניות בשווי של עד 9 מיליארד דולר מבעלי מניות קיימים של אובר. העסקה עשויה עדיין להיכשל אם לא יימצאו מספיק בעלי מניות שיסכימו למכור את אחזקותיהם באובר. בנוסף, המסגרת העסקה יבוצעו שינויים במבנה הארגוני של אובר.

"חתמנו על הסכם עם קבוצת משקיעים בהובלת סופטבנק ודרגוניר להשקעה פוטנציאלית בחברה", כך מסרה אובר בהצהרה . "אנו מאמינים כי ההסכם הוא הבעת אמון בפוטנציאל לטווח ארוך של אובר. ההסכם יסייע לנו להמשיך ולהשקיע בטכנולוגיה ובהרחבת הפעילות בארה"ב ומחוצה לה, וכן לחזק את הממשל התאגידי בחברה", מסרה אובר.

במסגרת העסקה, קרן ההון סיכון בנצ'מרק הסכימה למשוך את תביעתה נגד מייסד אובר טרוויס קלאניק כאשר ההשקעה של סופטבנק והשינויים בממשל התאגידי ייכנסו לפועל. קלאניק הסכים לוותר על שליטתו בדירקטוריון אובר, כך לדברי גורמים שמעורים בנושא. דירקטוריון אובר כבר אישר שורה של רפורמות בממשל התאגידי שמגבילות את תפקידו של קלאניק בחברה.

סופטבנק יחד עם קרן ההשקעות דרגוניר וג'נרל אטלנטיק ירכשו מניות של אובר במסגרת העסקה. סופטבנק צפויה לרכוש מניות מאובר, במנה הראשונה של מיליארד דולר, לפי השווי הנוכחי של החברה שמתקרב ל-70 מיליארד דולר. אולם רעכישת המניות במנה השנייה, עד 9 מיליארד דולר ממשקיעים קיימים – תיעשה במחיר נמוך יותר.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה