רב נחקר בשל עריכת חופות: "איראן כבר כאן"

דב חיון, רב קונסרבטיבי מחיפה, נחקר לאחר שהוגשה נגדו תלונה על ידי בית הדין הרבני. מדובר בפעם הראשונה שרב נחקר מסיבה זו."אני לא עבריין או רוצח", אמר.ד"ר יזהר הס: "זו שערוריה"

רב נחקר בשל עריכת חופות:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
הרב דב חיון, רב קונסרבטיבי שעומד בראש הקהילה המסורתית "מוריה" בחיפה, עוכב הבוקר (חמישי) על ידי המשטרה ונחקר בחשד לעריכת חופות מחוץ לרבנות. מדובר ככל הנראה על הפעם הראשונה שבה נחקר רב מסיבה כזו, מה שמהווה עליית מדרגה בכל הקשור למאבק של הרבנות ובתי הדין הרבניים בתופעה. בשעה חמש לפנות בוקר, מספר חיון, הוא התעורר לקול דפיקות שוטרים על דלת ביתו והוא הובא לתחנת המשטרה בעיר, שם נחקר בעקבות תלונה שהגיש בית הדין הרבני של חיפה נגדו בשל עריכת חופות מחוץ לרבנות. בתנועה המסורתית מסרו לאחר מעצרו כי הרב חיון, כמו מאות הרבנים הקונסרבטיביים בישראל, שאינם מוכרים על ידי הרבנות, מקיים חתונות כבר שנים רבות, מיום שהוסמך לרבנות על ידי התנועה הקונסרבטיבית, כך שלא ברור מה הוביל לחקירה בנושא.
"זה לא נעים להיגרר מהמיטה לחקירה בעוון קיום חופות כדת משה וישראל", זעם הרב חיון לאחר שהתחייב לחזור לחקירה נוספת ושוחרר. "אני לא עבריין, לא רוצח, לא פושע. נדהמתי. קשה לי לחשוב על מעשה יהודי פחות בערב ט' באב. המשטרה נגררה להיות כלי שרת בידי בית הדין הרבני האורתודוקסי. יום עצוב לדמוקרטיה בישראל."

רב נחקר בשל עריכת חופות:
למרבה האירוניה, הרב חיון, שכיהן בעבר כנשיא כנסת הרבנים המסורתיים בישראל, צפוי להגיע בצהריים לבית הנשיא, שם הוא יעביר שיעור באירוע מיוחד לציון תשעה באב. לטענת התנועה הקונסרבטיבית, "האירוע פורסם זה מכבר, לרבות ברשתות החברתיות, וכנראה היה התמריץ לרבנות חיפה ומשטרה לקיים המעצר הבוקר כדי להעיב על האירוע ולהביך את בית הנשיא".

רב נחקר בשל עריכת חופות:
ד"ר יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית בישראל זעם על החקירה: "זו שערורייה שמלמדת על שיכרון הכוח של בית הדין הרבני. מצד שני, נעים לדעת שהרבנות הראשית מכירה פתאום בחופות הקונסרבטיביות. אנו עומדים מאחורי הרב דב חיון ומחזקים את ידו. קשה שלא לתמוה על עיתוי המעצר".ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מחובתה של משטרת ישראל לחקור כל עבירה שבוצעה בניגוד לחוק, ובפרט לאור החלטה מחייבת של מוסד שיפוטי מוסמך בישראל. גם במקרה זה פתחה המשטרה בחקירה לאור החלטה של בית הדין הרבני בחיפה לפיה בית הדין מורה למשטרת ישראל לחקור את הרב לאחר שעבר על חוק העונשין ופקודת הנישואין והגירושין בישראל. בהתאם להחלטה שיפוטית זו, מוקדם יותר השבוע זימנה אותו המשטרה לחקירה אך בחר שלא להתייצב במועד הנקוב. לאור זאת, נאלצה המשטרה לעכבו לחקירה הבוקר בסיומה שוחרר. יודגש כי משטרת ישראל הינה רשות מבצעת הפועלת רק בהתאם להוראות החוק (הרשות המחוקקת) ולהחלטות שיפוטיות (הרשות השופטת). מכאן ראוי שכל טענה ביחס לנושא תופנה לגורמים המחליטים ולא לאלו שמחוייבים עפ״י חוק לאכוף את אותן החלטות".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה