מתי מתחיל ונגמר צום יום כיפור 2018

צום יום כיפור יחול בי' בתשרי תשע"ט, 19.9, יום רביעי. אלו זמני הכניסה בערים המרכזיות בישראל. צום מועיל לכל בית ישראל ממעריב אונליין

מתי מתחיל ונגמר צום יום כיפור 2018

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
היום הקדוש ביותר בלוח השנה היהודי חל בי' בתשרי תשע"ט, 19.9, יום רביעי. אלו זמני הכניסה בערים המרכזיות בישראל. צום מועיל לכל בית ישראל ממעריב אונליין.

ירושלים: כניסת יום הכיפורים 6.06 יציאת יום הכיפורים: 7.17 ר"ת: 7.57

בני ברק: כניסת יום הכיפורים: 6.21 יציאת יום הכיפורים: 7.19 ר"ת: 7.54

מודיעין עילית: כניסת יום הכיפורים: 6.15 ציאת יום הכיפורים: 7.18 ר"ת: 7.57

פתח תקווה ואלעד: כניסת יום הכיפורים 6.06 יציאת יום הכיפורים: 7.17 ר"ת: 7.57

חיפה: כניסת יום הכיפורים: 6.12 יציאת יום הכיפורים: 7.18 ר"ת: 7.56

אשדוד: כניסת יום הכיפורים: 6.21 יציאת יום הכיפורים: 7.18 ר"ת: 7.55

תל אביב: כניסת יום הכיפורים: 6.21 יציאת יום הכיפורים: 7.19 ר"ת: 7.54

צפת: כניסת יום הכיפורים: 6.15 יציאת יום הכיפורים: 7.15 ר"ת: 7.56

באר שבע: כניסת יום הכיפורים: 6.23 יציאת יום הכיפורים: 7.17 ר"ת: 7.57

ניו יורק: כניסת יום הכיפורים: 6.41 יציאת יום הכיפורים: 7.39

לונדון: כניסת יום הכיפורים: 6.53 יציאת יום הכיפורים: 7.56

פאריז: כניסת יום הכיפורים: 7.39 יציאת יום הכיפורים: 8.43

 

חשבון נפש/ הרב אבי אביטן

הימים בין ראש השנה ליום הכיפורים, אשר אנו שרויים בתוכם כעת, הינם זמן לעשות חשבון נפש עם עצמנו איך עברה השנה. במישור האישי, במישור המשפחתי, ובמישורים נוספים בהם נבחר לעסוק עם עצמנו. כמובן, ימים אלו נועדו כדי לתקן ולקבל על עצמנו לקראת השנה החדשה קבלות טובות אשר מתמקדות בתשובות לשאלות- כיצד נוכל לשפר את מצבנו בשנה החדשה, איך נהיה טובים יותר, אפילו במשהו קטן ואיך נשתנה לכיוון הנכון- הכיוון שאנחנו רוצים להשתנות אליו.

בנוסף, יום כיפור הוא זמן לבקש סליחה. רבים מחברים את הסליחה של כיפור לסליחה שבין אדם לחברו, סליחה פשוטה בנינו לבין קרובינו, הקולגות שלנו, בני הזוג, שכנינו וכד'.אך אחת מההלכות החשובות של יום הכיפורים היא "שאין יום הכיפורים מכפר על עברות של בין אדם לחברו". אם נחשוב על זה טוב ונתבונן על זה ברצינות נבין כי השם מוכן לוותר על כבודו ועל כל ההעברות שעשינו במהלך השנה הוא מוכן למחול לנו, אך על עברות של בין אדם לחברו, השם לא מוכן למחול לנו עליהם.

על כן, חשוב לחשוב על אותם קרובים ואף רחוקים וכל אדם שעלולים היינו לפגוע או לאמר דבר שיתפרש באופן לא נעים, ולהתנצל בפניו. ללכת ולבקש סליחה. בקשת הסליחה היא אינה דבר קל עבורנו, כי לעיתים הדבר גובל בבושה, זה מערער את הביטחון העצמי שלנו וזו אינה סיטואציה נעימה.
אך ככול שנבקש סליחה אחד מהשני ונתכוון לכך, גם נוכל להיכנס לשנה בראש שקט ונקיים מצפונית. כך נוכל להתפנות לבקשת הסליחה מהקב"ה נקיים וחדשים ללא הסחות דעת ושאלות לגבי הפגיעה באנשים סביבי.

יש האומרים שעצם יום הכיפורים מכפר, שנאמר כי ביום הזה יכפר עליכם לטהר אתכם מכל חטאתכם לפני השם תטהרו. שעת השיא ביום כיפור היא שעת נעילה, בשעה זו כל אחת ואחד נחתם דינו ובעצם כל 40 הימים שהתחילו בראש חודש אלול מסתיימים ונחתמים. על כן, כל אחד בשעה שארון הקודש נפתח, בשעת נעילה, יקבל על עצמו משהו קטן לשנה החדשה ויתפלל שהשם יחתום את דינו לחיים טובים, אמן.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה