חופה חסידית ראשונה בטיימס סקוור

תהלוכה צבעונית ושירי חתונה חסידיים ליוו את יעקב יהודה הכט והדסה הלפרין, שבחרו להתחתן בלב הפועם של ניו-יורק - הטיימס סקוור - בנוכחות קרובי משפחתם, כמה חברים ועוד כמה אלפי תיירים מופתעים ונרגשים. ״רבים כבר לא מאמינים בנישואין, ואנחנו מקווים שהחופה הזאת היא הצהרה", הסביר הרב שייע הכט, אבי החתן

חופה חסידית ראשונה בטיימס סקוור

עם פרוץ עונת החתונות, אפשר להעניק את תואר החופה המקורית של השנה (בינתיים) לזוג חרדי צעיר, שבחרו לקיים בפעם הראשונה בהיסטוריה, טקס חופה יהודי בלב האיזור הכי מתוייר בניו-יורק, מנהטן, במרכז ה״טיימס סקוור״, שזכה בצדק לכינוי ״צומת העולם״.
אז עכשיו אפשר לומר שהכיכר המפורסמת של ניו-יורק כבר ראתה הכל: הטיימס סקוור, הלב הפועם של ניו-יורק, התרגש השבוע כשזוג חסידי בחר להציב את החופה דווקא שם. בשעה 17:30 נכנסה לכיכר תהלוכה עליזה בליווי תזמורת כלייזמרים, אורחים בלבוש חסידי מהודר ועוד המוני תיירים שמצאו עצמם אורחים לרגע, שלפו מצלמות והתרגשו מאוד.
חופה חסידית ראשונה בטיימס סקוורהזוג עצמו, כך מדווח האתר האמריקני החב"די COL live, מגיע מרקע מיוחס במושגים חרדיים: החתן יעקב יהודה (JJ) הכט, בן 23, מברוקלין ניו-יורק, הוא בן למשפחת רבנים מיוחסת ומפורסמת מאוד. הכלה הדסה הלפרין בת העשרים מטורונטו, היא נצר למייסד חסידות חב"ד, רבי שניאור זלמן מלאדי.

חופה חסידית ראשונה בטיימס סקווראת החופה ניהל אביו של החתן, הרב שייע הכט, שאמר ל- COL live כי מטרת החופה הפומבית הייתה לחזק את מעמדו של טקס הנישואין בכלל, וטקס הנישואין היהודי בפרט. ״רבים כבר לא מאמינים בנישואין, ואנחנו מקווים שהחופה הזאת היא הצהרה. מבחינה רוחנית אנחנו צריכים לכבוש את העולם, ואין דרך טובה יותר לעשות את זה, מאשר חתונה יהודית". משם פנו החוגגים לאולם הנשפים אדיסון הסמוך, להמשך החגיגות.

חופה חסידית ראשונה בטיימס סקוור

חופה חסידית ראשונה בטיימס סקוור