איוונקה טראמפ קיבלה היתר מיוחד: תטוס בשבת באייר פורס 1

בתו היהודייה של נשיא ארה"ב ובעלה, יד ימינו - יטוסו בשבת לסעודיה יחד עם דונלד טראמפ, על אף היותם שומרי שבת. על ההיתר הרבני המיוחד מסרו מקורות בבית הלבן. בספר שהוציאה לאחרונה, תיארה איוונקה את שמירת השבת: "אנחנו נהנים מארוחות ארוכות, קוראים, מטיילים בעיר, מנמנמים וסתם מבלים ביחד"

איוונקה טראמפ קיבלה היתר מיוחד: תטוס בשבת באייר פורס 1

היהודייה הראשונה של ארה"ב קיבלה היתר מיוחד מרבנים לטוס השבת ב"אייר פורס 1" עם אביה, דונלד טראמפ – ובארה"ב מנתחים כלי התקשורת את ההיתר הרבני, ועל הדרך מלמדים את הציבור האמריקני הלכות שבת.
מסעו בן תשעת הימים של טראמפ מתחיל היום (ו'), כשייצא לסעודיה – התחנה הראשונה מתוך חמש, ובהן ישראל. לכאן יגיע הנשיא ביום שני, ולמסע מתלווים בתו, איוונקה (יעל, בשבילכם), שהתגיירה בגיור אורתודוכסי ומקיימת אורח חיים דתי-הלכתי, וחתנו ג'ראד קושנר הנחשב ליד ימינו ולאיש הקרוב אליו ביותר.
קושנר, מדווח האתר Politico, היה גם מי שארגן את המסע הבינלאומי הראשון של טראמפ בתפקידו כנשיא מעבר לים, ואת הדיווח על כך שהזוג קיבל היתר רבני מיוחד לטוס בשבת, מסרו מקורות רשמיים בבית הלבן.

"חשוב לאין שיעור להתנתק"
היתר נקודתי דומה לחלל שבת ניתן לזוג קושנר-טראמפ ביום ההשבעה של הנשיא, שחל בשבת, אז הם נסעו לטקס ברכב - פעולה שכידוע אסורה על שומרי שבת - בעזרת היתר של "פיקוח נפש".בעיתונות האמריקנית הגדילו לנתח את הסיטואציה ההלכתית, וציינו כי לא ברור על איזה רקע היה חיוני שאיוונקה ובעלה יתלוו למסע של טראמפ.

איוונקה טראמפ קיבלה היתר מיוחד: תטוס בשבת באייר פורס 1גם במהלך קמפיין הבחירות לאורך השנה שעברה, נאלץ קושנר לחלל שבת בשל משבר הקלטת ההוליוודית וההאשמות בהתבטאויות סקסיסטיות בחודש ספטמבר האחרון, אז נועד עם חמיו בעיצומה של השבת במגדלי טראמפ בניו-יורק.לאחרונה הוציאה טראמפ ספר חדש, "נשים שעובדות" (Women Who Work), ובו היא מתארת את שמירת השבת, וכיצד היא משפיעה על משפחתה: "מרגע השקיעה ביום שישי ועד ליל שבת, משפחתי ואני שומרים את השבת", היא כותבת. "בזמן הזה אנחנו מתנתקים לחלוטין – בלי דוא"ל, בלי טלוויזיה, בלי טלפונים סלולריים ובלי אינטרנט. אנחנו נהנים בלי שום הפרעה מהזמן שלנו ביחד, וזה נהדר".

היא הוסיפה כי "זה חשוב לאין שיעור להתנתק ולהקדיש את הזמן זה לזה. אנחנו נהנים מארוחות ארוכות ביחד, קוראים, מטיילים בעיר, מנמנמים וסתם מבלים ביחד".