שתי נשים חרדיות נעצרו בגרמניה בחשד לגניבה מחנות: "מצבן נורא"

שתי הנשים הנשואות נמצאות במאסר .בן משפחה גולל ל'בחדרי' בדמעות את התלאות שהם עוברים בניסיון לסיים את הפרשה ועל מצבן של הנשים בכלא הגרמני: "הורידו להן את הפאות, אין להן אוכל כשר, הן במצב רוח ירוד ובטראומה"

שתי נשים חרדיות נעצרו בגרמניה בחשד לגניבה מחנות:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
שתי נשים חרדיות מישראל נעצרו ביום שלישי בגרמניה באשמת גניבה מחנות והם במעצר כבר יומיים.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי שתי הנשים טסו יחד בקבוצה עם מספר נשים חרדיות לשופינג בגרמניה, באחת מהחנויות הם נחשדו בגניבה ומאז הם נעצרו ונאסרו בכלא בתנאים קשים מאוד.

אחד מבני המשפחה מישראל המטפל בפרשה, אומר בשיחה ל'בחדרי חרדים', "כי הנשים עוברות מסכת ייסורים קשה, מדובר בשתי נשים נשואות שלא עברו שום עבר פלילי ולא ברור מה קרה".

"הפעלנו את כולם כל מי שיכולנו, הבעיה שהם לא קיבלו עורך דין מהסנגוריה הציבורית, הביאו להן מתורגמן ערבי שהחתים אותן על טפסים מבלי שהן הבינו אותם בצורה נכונה. כל שלוחי חב"ד עמם שוחחנו אומרים שלא היה תקדים כזה - שהן נלקחו למעצר. כל מי שעד היום נתפס בגניבה קיבל קנס והרחקה מהחנות". מספר בן המשפחה ל'בחדרי'.

עוד הוא מגולל ומספר: "אחרי יומיים הם הועברו לכלא נשים, הורידו להן את הפאות, אין להן אוכל כשר, עורך הדין הישראלי ששלחנו אליהם פגש אותן ואומר שהן במצב רוח ירוד ובטראומה נוראית. אחת הנשים לא חשה בטוב והגיעה לבית המשפט בליווי רפואי".

"מדובר בהתנהגות שערורייתית זו אנטישמיות לשמה מה שקורה שם" אומר בן המשפחה בדמעות ל'בחדרי חרדים'.

גם בקונסוליה הישראלית בגרמניה ניסו לעזור, הגישו ערר, אך לבינתיים אין אור בקצה המנהרה.

מי שנחלץ לטפל במקרה הסבוך, הוא רבה של ברלין הרב יהודה אליקים טייכטל, וכן שליח חב"ד הרב שמוליק סגל, שמטפל במקרה במסירות נפש.

הכי נצפות

אין תוצאה