נר של חנוכה בפרלמנט הפולני

יו"ר הפרלמנט הדליק נר ראשון של חנוכה יחד עם רב חב"ד ונציגי ארגונים יהודיים. היום(חמישי) תודלק חנוכייה בארמון הנשיאותי בוורשה

נר של חנוכה בפרלמנט הפולני

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בטקס שנערך בבניין הפרלמנט בוורשה הודלק נר ראשון של חנוכה בנוכחות בכירים בממשלת פולין.
זמן קצר לאחר שראש ממשלת פולין החדש, מתאוש מורבייצקי, סיים את נאום ההכתרה שלו, התקיים טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה בפרלמנט הפולני.
בטקס לקחו חלק הרב של חב"ד בוורשה, שלום דב סטמבלר, יו"ר הפרלמנט הפולני מארק קוחצ'ינסקי, שגרירת ישראל בפולין אנה אזרי ונציגים של ארגונים יהודיים בפולין.

כמו כן השתתף בטקס גם אביו של ראש הממשלה הנכנס, קורבנל מורבייצקי. "ציון חגיגות החנוכה בפרלמנט הפולני הפך למסורת. אני מאמין כי המפגשים המתקיימים בפרלמנט ובסנאט לאורך שנים ארוכות בזמנים חשובים עבור התרבות היהודית והפולנית מוכיחות על קשר היסטורי הדוק בין הקהילת היהודית והפולנית בפולין" אמר קוחצ'ינסקי.

נר של חנוכה בפרלמנט הפולני
הרב סטמבלר התייחס בדבריו לאירועים האנטישמיים שהתרחשו במצעד יום העצמאות הפולני לפני כחודש. "חושך מגורש בעזרת אור. הלילה יצא מסר חד משמעי מהמקום הזה, המייצג את העם הפולני, מסר סובלנות, אור וקבלת האחר. האור הזה זורם אל העולם כולו מליבה של פולין, מהפרלמנט המהווה סמל של אחדות מעל כל המחלוקות ועם האיחולים הטובים ביותר עבור שני העמים שלנו".

גם השגרירה אזרי הדגישה כי את המשמעות החשובה של קיום טקס הדלקת נרות חנוכה בפרלמנט הפולני, זמן קצר לאחר השבעת ראש הממשלה החדש.
היום (חמישי) יתקיים טקס הדלקת נר שלישי של חנוכה בארמון הנשיאותי בוורשה.

הכי נצפות

אין תוצאה