הרקע הנפשי וסיבת המוות: השאלות הקשות בחקירת רצח הבנות בירושלים

סימני שאלה רבים עדיין נותרו לגבי נסיבות מותן של ארבע הילדות ואמן, שנמצאו ללא רוח חיים בדירתן אחרי שעל פי החשד שרפה האם את בנותיה ותלתה את עצמה. צוותים פסיכולוגיים ייאלצו להסביר היום לחברים של הילדות על האסון הכבד. המשטרה תבקש את הסכמת האב לנתיחת הגופות

הרקע הנפשי וסיבת המוות: השאלות הקשות בחקירת רצח הבנות בירושלים

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
הטרגדיה שאירעה אמש (ראשון) בשכונת תלפיות שבירושלים, שבה על פי החשד רצחה אם בת 36 את ארבע בנותיה ולאחר מכן שמה קץ לחייה, הותירה אחריה סימני שאלה בולטים. מה התחולל בדירה שבדרך חברון באירוע שהסתיים במותן של אם וארבע בנותיה? כיצד הציתה האם את החדר שבו שהו בנותיה, ונעלה אותו? מה גרם למותן של הילדות? ויותר מכל, מה היה הרקע הנפשי שהוביל את האם הצעירה לביצוע המעשה?

הרקע הנפשי וסיבת המוות: השאלות הקשות בחקירת רצח הבנות בירושליםהמשטרה העבירה את גופותיהן של הילדות, ששמן לא הותר לפרסום לבקשת בני משפחתן, למכון לרפואה משפטית באבו כביר לצורך ביצוע נתיחה שתקבע כיצד מצאו את מותן – בשריפה או לפניה. המשטרה אף תנסה לקבל היום את הסכמתו של האב לנתיחה, במקרה שלא תהיה כזו היא תפנה לבית המשפט. אתמול שוחחו החוקרים עם האבא על הנושא, אולם בשל רגישות המצב הוחלט לחכות ולשוחח עמו היום.

לאחר האירוע התברר כי אם המשפחה קיבלה טיפול פסיכיאטרי בגלל דיכאון שממנו סבלה, אך עדיין לא ברור האם במסגרת הטיפול הנפשי שעברה עלתה אינדיקציה כלשהי כי היא מסוגלת לפגוע באחרים או בעצמה. בשלב זה לא נקבע מועד הלוויית האם ובנותיה, עד לקבלת תוצאות הנתיחה. במקביל נמשכת חקירתם של בני משפחה, שכנים ועדים נוספים שעשויים לשפוך אור על נסיבות האירוע.אמש בשעות אחר הצהריים הבחינו מבקרים בבניין המשפחה בעשן בדירה וזיהו את האם כשהיא תלויה, נכנסו לדירה דרך המרפסת והורידו את גופתה לרצפה ובשלב זה להבות השריפה נרגעו. כוחות כיבוי האש שהגיעו לזירה עקבו אחר מקור העשן והגיעו לאחד החדרים בדירה. כשפתחו את הדלת ונכנסו פנימה נגלה לפניהם מראה הזוועה: ארבע דמויות מוטלות על רצפת החדר.

הרקע הנפשי וסיבת המוות: השאלות הקשות בחקירת רצח הבנות בירושליםפתיחת הדלת חידשה את זרימת החמצן לחדר, מה שליבה מחדש את הלהבות. ארבע הנספות חולצו במקביל למאבק באש, כשאחרונה התגלתה גופתה של הצעירה מהן, פעוטה בת 11 חודשים בלבד. "זאת הייתה אחת הזירות הקשות שנתקלתי בהן", תיאר רב-סמל אריק אבולוף, מפקד צוות בתחנת הכבאות וההצלה בירושלים, שהגיע ראשון לזירה.האירוע המחריד זעזע את דיירי הבניין, שתיארו את הקורבנות כ"משפחה נורמטיבית", ורבים מהם סיפרו כיצד שיחקו האם ובנותיה בגינת הילדים שמתחת לבניין. אב המשפחה וסבתן של הבנות שהגיעו לזירת השריפה קיבלו את הבשורה המרה מידי המשטרה, שהסתייעה בגורמי מקצוע ועובדים סוציאליים. בשלב זה, איש מבני המשפחה לא התייחס לאירוע.

מעיריית ירושלים נמסר כי המשפחה אינה מוכרת לגורמי הרווחה בעיר, מלבד פנייה בודדת שבה ביקשו ההורים להסתייע בשירותי בייביסיטר. בשל אופיו החריג של האירוע, גורמי החינוך וצוותים פסיכולוגיים בעיריית ירושלים יבצעו היום שיחות ותדרוכים לצוותי חינוך בבתי ספר בירושלים, בדגש על בית הספר בו למדו הבנות הגדולות, בנות תשע ו-11.

הרקע הנפשי וסיבת המוות: השאלות הקשות בחקירת רצח הבנות בירושליםבקהילה הצרפתית בירושלים וברחבי הארץ קיבלו בתדהמה את הבשורה על מותן של האם שעלתה לארץ מפריז לישראל לפני כ-11 שנים, ושל בנותיה. מעמותת "קעליטה", ארגון הגג של עולי צרפת בישראל, נמסר: "העמותה מרכינה ראש וכואבת מאוד את הטרגדיה שהתרחשה הערב. נעשה ככל יכולתנו בכדי לסייע ולתמוך במשפחה ובעולים בשעה קשה זו".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה