צפו : הדס שטייף נעצרה בזירת הפיצוץ

המשטרה מנעה מהדס שטייף לסקר את הפיצוץ במפעל הזיקוקים בשרון ועצרה אותה בטענה כי היא "מפריעה לפעילות המשטרה וההצלה במקום". שטייף נאזקה כאשר הוכנסה לניידת. "השוטר עמד מול האוטו שלי ואמר שניסיתי לדרוס אותו"

צפו : הדס שטייף נעצרה בזירת הפיצוץ

כתבת המשטרה של גלי צה"ל הדס שטייף נעצרה היום (שלישי) על ידי המשטרה לאחר שהגיעה לסקר את הפיצוץ במפעל הזיקוקים במושב פורת שבשרון. שטייף נעצרה על ידי שוטרים שהיו במקום בטענה כי היא מפריעה לכוחות המשטרה וההצלה במילוי תפקידם.

המשטרה לא הסתפקה במעצרה ובהכנסתה לניידת אלא גם אזקה את ידיה. בסרטון שתיעד את המעצר נשמע אחד השוטרים מאשים אותה: "את מפריעה לשוטר במילוי תפקידו". שטייף השיבה לו כי "אני לא מפריעה, אתה מפריע לי". בהמשך, אמר השוטר לאחד מחבריו: "היא ממש חוצפנית, עוצרת בגופה את האמבולנס, זה משגע אותי". שטייף אמרה לשוטרים כי הם "חוצפנים ושקרנים".

בהמשך התייחסה שטייף לאירוע ואמרה שאחרי שהגיעה לצומת מושב פורת כדי לסקר את האירוע "השוטר עצר אותי ואמר לי שאני לא יכולה להיכנס. אמרתי לו שאני עיתונאית והוא אמר שזה לא מעניין אותו. אחר כך עמד מול האוטו שלי ואמר לי שאני מנסה לדרוס אותי. אמרתי לו בתגובה שהוא שקרן. אחר כך טען שהפרעתי לתנועה ולכוחות ההצלה. כל שנייה אמר לי משהו אחר".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר באירוע שריפה אשר לווה בפיצוצי חומרים נפיצים וחומרים דליקים נוספים ועל כן הורחקו כלל השוהים במקום למעט כוחות ההצלה שהורשו להיכנס לזירה במטרה להציל חיים. גם כלי התקשורת לא הורשו להתקרב לזירת האירוע מחשש לחייהם. לצערנו בחרה הכתבת לא להישמע להנחיות השוטרים בזירה תוך שהיא מנסה להיכנס לזירת האירוע ובכך לסכן את חייה. למרות האמור, מעצר עיתונאי אינו דבר שבשגרה ויש מקום לנהוג באיפוק ובשיקול דעת מירבי ועל כן הוחלט לשחררה לאלתר ונסיבות האירוע ייבדקו".

בפיצוץ שאירע במפעל הזיקוקים נפצעו בסך הכל 7 פצועים בהם 1 באורח קשה שפונה לבית החולים מאיר בכפר סבא כשהוא מורדם ומונשם.