4 רציחות ב-5 חודשים: צעיר נורה למוות

מספר כדורים נורו, ככל הנראה מרכב חולף, לעבר צעיר בן 24 ליד מועצת גן יבנה: לאחר מאמצי ההחייאה נקבע מותו של הצעיר, בכיר בארגון פשע. רכב שרוף נמצא במרחק לא רב מהזירה. פחות משעה קודם לכן פרצה קטטה בקריית ים: גבר פונה במצב אנוש

4 רציחות ב-5 חודשים: צעיר נורה למוות

הרצח שהתרחש אמש (שבת) בגן יבנה קשור דווקא למלחמות הדמים בעיר הסמוכה רחובות. הנרצח, צעיר בן 24, היה דמות מוכרת ובכירה בארגון הפשע של משפחת לביא. רק לפני כמה שבועות הוא נעצר יחד עם עוד כמה מחבריו והאחים לביא בחשד לרצח הסוכן המשטרתי אנטון רומן - ושוחרר.

4 רציחות ב-5 חודשים: צעיר נורה למוותברחובות משתולל כבר שנים סכסוך בין שתי משפחות פשע חזקות: לביא ועמר. סכסוך הדמים הזה הוא שמעסיק מדי יום ביומו את חוקרי היחידה המרכזית של מחוז מרכז. למרות זאת, הם לא מצליחים להשתלט באמת על המערב הפרוע שהתפתח בעיר.מעגל הדמים התחיל ב-25 בפברואר השנה כשארתור ארקליאן, אשר היה מזוהה כגובה בארגון הפשיעה של משפחת לביא, נרצח בפתח ביתו בליל שישי במרכז העיר. חוליה מיומנת ארבה לו מתחת לבית וירתה בו מטווח קרוב.

4 רציחות ב-5 חודשים: צעיר נורה למוותכמה חודשים לאחר מכן, ביוני, נרצח יוסי עטר, דמות מוכרת למשטרה, בכניסה למתחם צימרים ברחובות. גם שם ארבו לו היורים ונמלטו. בימ"ר מרכז פתחו בחקירה ועצרו חשודים ואולם עד כה לא הוגשו כתבי אישום.ואז הגיע האירוע המכונן, כאשר אנטון רומן, מי שהיה סוכן משטרתי בתוך משפחת לביא, נרצח מתחת לאפה של המשטרה. בימ"ר מרכז היו בטוחים כי האחים לביא עומדים מאחורי החיסול. הם נעצרו אבל כמו תמיד שוחררו.

4 רציחות ב-5 חודשים: צעיר נורה למוותרומן נרצח ביוני האחרון במטעים שליד קבוצת שילר הסמוכה לרחובות. חודש לאחר מכן הותר לפרסום שהוא היה סוכן סמוי של המשטרה, שכונה "בוקסר" ופעל נגד משפחת לביא.שעה לפני שנרצח רומן התריע בפני מפעיליו על רצח מתוכנן של אבי עמר, עבריין מוכר ברחובות, אולם בדיעבד התברר שמדובר בתרגיל "כיפה אדומה", שגרם לרוב הכוח המשטרתי לקפוץ לביתו של אותו העבריין, בזמן שהסוכן עצמו נרצח.

הפרשה הובילה לכתב אישום נגד דוד פלוס מאשקלון, רומן אגרונוב מאופקים ועמוס לביא (הקטן) מרחובות - השלושה שהמשטרה מעריכה כי היו ברכב שהגיע לפרדס.