מת ילד בן 5 שנמצא בתא מטען של מכונית בנגב

משפחתו של הילד מהפזורה הבדואית שבנגב טוענת כי הוא נכנס לתא מטען של מכונית שהיה פתוח והדלת נסגרה עליו. הוא חולץ רק לאחר כמה שעות ופונה תוך ביצוע פעולות החייאה לבית החולים סורוקה, שם נקבע מותו

מת ילד בן 5 שנמצא בתא מטען של מכונית בנגב

ילד בן 5 מפזורת שגב שלום שבנגב מת אתמול בערב (יום ה') לאחר שנמצא מחוסר הכרה ברכב סגור, בו שהה ככל הנראה מספר שעות. הילד הובא במצב אנוש לחבירה עם צוות של מד"א בכביש 25, סמוך לצומת נבטים בנגב, ופונה תוך פעולות החייאה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם קבעו הרופאים את מותו.

בני משפחתו של הילד טענו כי הוא נמצא בתא המטען של הרכב. אמו סיפרה כי יצאה לקניות ושחזרה, בסביבות השעה 13:00, השאירה את תא המטען פתוח. לדבריה, הילד נכנס ככל הנראה פנימה ותא המטען נסגר עליו. לטענת המשפחה, ילדים אחרים סיפרו כי הבחינו בו משחק בחצר. הדיווח על המקרה התקבל במד"א בשעה 18:33.

חובש בכיר במד"א, יאסר אבו רגילה, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו ילד כבן 5 כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם פגיעות חום קשות בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי מתקדם ופינינו אותו במהירות לבית החולים סורוקה, תוך כדי פעולות החייאה וכשמצבו מוגדר אנוש".

לבית החולים הוקפצו שוטרים ובמקביל יצא צוות נוסף של המשטרה לפזורת שגב שלום בניסיון לאתר את הזירה שבה נמצא הילד. "מבדיקה ראשונית עולה כי הילד חולץ ככל הנראה מתא המטען, שם היה. נסיבות הימצאותו שם נבדקות בשלב זה על ידי חוקרי משטרת ישראל", נמסר מהמשטרה. בין היתר נבדקת אפשרות שהילד נכנס לתא המטען במהלך משחק בחצר. עוד אפשרות שנבדקת היא שמישהו הכניס את הילד לתא המטען בכוונה.

"הטמפרטורות במכוניות בקיץ מגיעות ל-60 מעלות"
ד״ר מיכל מימון, מנהלת המחלקה לרפואה דחופה לילדים בבית החולים סורוקה הסבירה: "הגוף שלנו מיועד לעבוד בטמפרטורות של בין 36 עד 38 מעלות. כאשר טמפרטורות הגוף עולה מעל 41 מעלות יש פגיעה בתפקוד של מערכות רבות בגוף, בראשן מערכת העצבים המרכזית, המוח. יש תחושת בלבול, חוסר התמצאות, יכולים להופיע פרכוסים ובסופו של דבר תהיה ירידה במצב ההכרה עד לאובדן הכרה. מכוניות החונות בשמש בקיץ מתחממות במהירות ומגיעות תוך כחצי שעה לטמפרטורה של 60 מעלות. בחום כזה תוך זמן קצר עלול להיגרם לילדים נזק בלתי הפיך".מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי משנת 2008 ועד היום מתו 26 ילדים מהשארה ברכב, שישה מהם כתוצאה מהילכדות. בשנת 2017 אירעו 20 מקרי תמותה של ילדים מהמגזר הבדואי.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "שכחה או הילכדות ברכב זו טרגדיה נוראית שניתן למנוע. לילדים קטנים קל יותר להיכנס לרכב מאשר לצאת ממנו. על כן אנו קוראים להורים - הקפידו על נעילת הרכב בחניה לשם מניעת כניסת הילדים לרכב".