כתב החשדות נגד שרה נתניהו: "המעון התנהל על פי הנחיותיה ובפיקוחה"

בכתב החשדות, שפורסם ב"ידיעות אחרונות", מתוארת שליטתה של נתניהו בעובדי המעון וכיצד הנחתה אותם להסתיר מידע לפיו יש לו מבשלת. בחודש שעבר הודיע היועמ"ש כי היא תואשם בקבלת דבר במרמה ב-359 אלף שקל

כתב החשדות נגד שרה נתניהו:

פרטי כתב החשדות נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו חושפים את אופן הפעולה שהוביל את היועץ המשפטי לממשלה לייחס לה עבירות של מרמה בנסיבות מחמירות. העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר (רביעי) פרטים מטיוטת היועמ"ש אביחי מנדלבליט, לפיה נתניהו וסמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף "פעלו לעקיפת הכללים והמגבלות כדי להשיג במרמה מימון לארוחות על חשבון הקופה הציבורית".

לפי כתב החשדות, נתניהו פעלה באופן קפדני בבחירת העובדים ובקבלתם למעון. "היא בחרה עובדים במעון ועל פי החלטתה הופסקה עבודתם", כתב מנדלבליט. "גברת נתניהו קבעה לעובדי המעון משימות ומטלות ועקבה באופן צמוד אחר ביצוען. עובדי המעון נדרשו לדווח ולקבל אישור מגב' נתניהו להיעדרויות מהעבודה".בכתב החשדות נכתב עוד כי נתניהו הפעילה את סיידוף, ששימש אז כמנהל בכיר במשרד רה"מ, לביצוע הנחיותיה, אך הוא לא היה היחיד. "גברת נתניהו הנחתה את אב הבית מני נפתלי וכן את עובד המעון מאיר כהן כי אין לחשוף בפני מי שאינו עובד במעון, את העובדה שבמעון מועסקות מבשלות, כדי שהדבר לא ייחשף לאנשי החשבות והמינהל במשרד". כתב החשדות מתייחס ל-15 מקרים "בהם הזמינה משפחת נתניהו שפים שיבשלו עבור אורחים פרטיים שהוזמנו למעון הרשמי. ההזמנות נעשו על פי דרישת הגברת נתניהו, למרות שבמעון הועסקה מבשלת".

באי כוחה של שרה נתניהו, עורכי הדין יוסי כהן ועמית חדד מסרו בתגובה לפרסום: "מה חדש? מדובר במיחזור של דברים שפורסמו כבר. את התשובות נמסור ליועץ המשפטי. אנחנו בטוחים בצדקתנו". מטעמו של סיידוף נמסר כי הוא מקווה שלאחר השימוע יוחלט לסגור את התיק.

בתחילת ספטמבר הודיע היועמ"ש על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד שרה נתניהו בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אימונים. נתניהו תואשם בקבלת דבר במרמה בהיקף 359 אלף שקלים - על חלקה בהזמנת ארוחות ממסעדות ושפים למעון ראש הממשלה, תוך יצירת מצג שווא כי אין מבשלת במעון.

סיידוף צפוי לעמוד לדין בכפוף לשימוע ולהיות מואשם במרמה בהיקף של 393 אלף שקל. מקור הפער בין הסכומים אינו ברור. בתוך כך, היועמ"ש הודיע בתחילת החודש שעבר כי ייסגרו התיקים נגד נתניהו בפרשת העסקת החשמלאי אבי פחימה בשבתות ובחגים במעון בקיסריה, בפרשת העסקת המלצרים במעון בירושלים בחשבוניות מנופחות, וכן בפרשת הטיפול הסיעודי של אביה.