בן חמו מואשם בשחיתות ונאלץ להתפטר מראשות עיריית כפ״ס

יהודה בן חמו נאשם בניצול כסף שקיבל מתושבי עירו עבור עניים - לטובתו האישית.הפרקליטות: "הוא ניצל לרעה את מעמדו, סמכויותיו, השפעתו הרבה והכוח הנובע מתפקידו". יוסי סדבון, המתמודד על ראשות העיר: "יום עצוב עבורי ועבור כפ"ס כולה"

בן חמו מואשם בשחיתות ונאלץ להתפטר מראשות עיריית כפ״ס

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו, בגין עבירות רבות, ביניהן מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הטרדת עד וגניבה בידי עובד ציבור.

לפי כתב האישום, במהלך שנות כהונתו כראש העיר כפר סבא, יצר בן חמו מנגנון הונאה שבמסגרתו קיבל תרומות המיועדות לכאורה לנזקקי העיר, וזאת ללא שיתוף מחלקת הרווחה או גזבר העירייה.
בן חמו הניע את אנשי לשכתו לפנות בסמוך לחגים לאנשי עסקים וקבלנים הפועלים בעיר, וביקש מהם לתרום באמצעות העירייה תווי קנייה לנזקקים.
בתמורה לפניות קיבל בן חמו תווי קניה בסך כולל של כ-607,500 ש"ח. בחלק מתווי הקניה הוא עשה שימוש לצרכיו האישיים, ואת חלקם חילק לאנשים שונים בהתאם לשיקוליו. בין היתר חילק את התווים למקורביו, עובדי לשכתו, עובדת משק ביתו ולפעילי שכונות, לשימושם האישי או לחלוקה לתושבי העיר. בן חמו לא דיווח על התקבולים לרשות המסים ולא שילם את המסים הנובעים מפעילות זו.
בנוסף, במהלך כהונתו כראש העיר הנאשם את עניינו של חברו הקרוב, בעל עסקים בכפר סבא, באופן פעיל למול גורמי טיפול עירוניים, תוך שנמנע מלדווח לחברי הועדות או רשות הרישוי המקומית שבהן שימש כחבר ויו"ר, על קשריו עמו ועל ניגוד העניינים שבו הוא מצוי. בן חמו לא הדיר עצמו מעיסוק בעניינו של החבר ואף השתתף באופן פעיל בדיוני ועדות שונות שדנו בענייניו, חתם על היתרים בעניינו כיו"ר ועדה ועוד.
בית משפט השלום בראשל"צ קבע כי נאסר עליו ליצור קשר עם מי מהמעורבים בחקירה, בנוגע לנושאי החקירה. אך למרות זאת, בתחילת ספטמבר 2017 פגש בן חמו את נהגו, שהינו עד תביעה ונחקר בתיק, שוחח עמו אודות התיק וחומר החקירה, וכל זאת בניגוד להחלטת בית המשפט. בסיום השיחה הטיח בן חמו בנהג: "ציפיתי מהאנשים שלי שישמרו עלי".

בן חמו מואשם בשחיתות ונאלץ להתפטר מראשות עיריית כפ״ס
הפרקליטות מבקשת להאריך את תנאי השחרור בערובה שהוטלו על בן חמו וכן מבקשת להוסיף ולהטיל עליו תנאי נוסף, ולפיו יורחק לא רק מבניין העירייה, אלא מתפקידו ועיסוקו כראש העיר. בבקשה נכתב כי "המשיב, במעשים המיוחסים לו בכתב האישום, ניצל לרעה את מעמדו, סמכויותיו, השפעתו הרבה והכוח הנובע מתפקידו כראש העיר והסמכות המוניציפלית העליונה בעירו, ועשה בכל אלו שימוש לרעה, לצורך עשיית רווחים אישיים על חשבון ציבור בוחריו וציבור נזקקי עירו.
"בנוסף עשה שימוש לרעה בכל אלו, לטובת קידום ענייניו של חברו הקרוב, העמיד עצמו וגורמי עירייה הכפופים למרותו במצב של ניגוד עניינים, ובכך פגע פגיעה מהותית באמון הציבור ובביטחונו במערכת השלטונית ובמוסדותיה".
תגובת עו"ד יוסי סדבון, לשעבר ניצב במשטרה, המתמודד על ראשות עיריית כפ"ס בעקבות ההחלטה להעמיד לדין את ראש העיר יהודה בן חמו : "כתושב כפר סבא למעלה מ-45 שנים החלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום כנגד ראש העיר הינה יום עצוב עבורי ועבור העיר כולה.
ההחלטה העצימה את נחישותי להתמודד בבחירות הקרובות ולהוביל את כפר סבא בדרך אחרת, תוך שמירה על נורמה בלתי מתפשרת של החוק וכללי המנהל הציבורי התקין".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה